Strážníci v Brně dopadli zloděje baněk ze Zelného trhu

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 02. 01. 2023
Zdroj: Mgr. Markéta Skřivánková / Statutární město Brno Městská policie Brno (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Strážníci v Brně dopadli zloděje baněk ze Zelného trhu

Dekorace zdobící vánoční stromek na brněnském Zelném trhu přilákala minulý čtvrtek pár hodin po půlnoci pozornost kolemjdoucí skupinky.

O případu dnes informovala UdálostiExtra.cz mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková s tím, že když dva její členové znenadání začali sundávat ze stromu velké baňky, pravděpodobně netušili, že je přitom sledují pracovníci dohledového centra městské policie. Ti o jejich předčasném odstrojování stromečku vyrozuměli strážníky, kteří okamžitě zamířili jejich směrem. Skupinku i s baňkami tak díky rychlým informacím od dispečerů u kamer dostihli nedaleko náměstí. Strážníci ozdoby zkontrolovali a zjistili, že jsou v pořádku.

Mladíci je proto pod dohledem hlídky museli vrátit zpět na své místo. Jako vysvětlení strážníkům uvedli, že tím chtěli udělat dojem na děvčata,“ upřesnila Markéta Skřivánková.

Nešlo ale o jediný takový incident. Stejné zalíbení v baňkách tu našli předešlé noci další dva mladíci.

Při údajné krádeži fialové a zlaté ozdoby je spatřila ostraha, a tak se podezřelí pokusili o útěk. Jejich záměr jim ale nevyšel a už chvíli nato je pracovník předával na náměstí Svobody do rukou přivolaných strážníků. Mladíci se jim přiznali, že si baňky ze Zelného trhu skutečně chtěli ponechat. Tentokrát už ale byly poničené, celkovou škodu tak ostraha vyčíslila zhruba na tisíc korun. Podezření z majetkového přestupku proto strážníci postoupili správnímu orgánu,“ doplnila mluvčí městské policie.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu