Série vážných dopravních nehod motorkářů zaměstnala záchranáře v Moravskoslezském kraji

Publikuje: Jana Malá — 05. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Série vážných dopravních nehod motorkářů zaměstnala záchranáře v Moravskoslezském kraji

Od pátečního dopoledne do sobotních jedenácti hodin zasahovali záchranáři u série čtyř vážných nehod motocyklů v regionu.

Nehody motorkářů se odehrály napříč celým Moravskoslezským krajem. UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Vesměs se jednalo o střety s automobily – v jednom případě s popelářským vozem, v ostatních s osobními. Ve všech případech zasahovaly na místě pozemní posádky záchranné služby i vrtulník a pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, jeden do spádového zdravotnického zařízení.

„V pátek před jedenáctou dopoledne došlo k nehodě čtyřiačtyřicetiletého motocyklisty v Branticích na Bruntálsku. Utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, jeho stav byl závažný,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.

Půl hodiny po patnácté hodině havaroval třicetiletý muž na silnici u Paskova. Ošetřen byl se zraněním hlavy a dolní končetiny.

Před šestnáctou hodinou došlo ke střetu automobilu s motocyklem u obce Vražné. „Sedmatřicetiletý pacient utrpěl poranění dolní končetiny a následně byl předán do další péče v Novojičínské nemocnici,“ upřesnil mluvčí záchranné služby.

„V sobotu 4. června dopoledne skončil dvaasedmdesátiletý motocyklista po kolizi v příkopu a s hlavou pod vodou. V bezvědomí jej odtamtud vytáhli svědkové události. Na místo, do obce Horní Lhota na Ostravsku, ještě před posádkami záchranné služby dorazili pomoci také dva first respondeři. U muže selhávalo dýchání a lékař letecké záchranné služby proto musel přistoupit k intubací dýchacích cest, stejně jako k zajištění přístrojem řízené ventilace. Pacient s mnohočetnými poraněními byl po dalších opatřeních transportován vrtulníkem do nemocnice, a to v kritickém stavu,“ doplnil závěrem mluvčí záchranné služby.

Okolnosti všech čtyř zmiňovaných dopravních nehod jsou nyní v šetření Policie ČR. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu