Sedmašedesátiletý muž zkolaboval v prostoru běžeckých tratí na Bruntálsku

Publikuje: Nikola Macáková — 14. 12. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Sedmašedesátiletý muž zkolaboval v prostoru běžeckých tratí na Bruntálsku

Záchranáři v úterý 13. prosince odpoledne resuscitovali muže v prostoru běžeckých tratí u obce Nová Ves na Bruntálsku.

O dramatické události a následné záchranné akci informoval v tiskové zprávě redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že pomoci vyjely pozemní týmy – lékařský a zdravotnický, ze základny v Rýmařově. K misi byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby.

Dle svědků zkolaboval sedmašedesátiletý muž náhle během rozhovoru. Byla u něj zahájena základní první pomoc a záchranáři následně pokračovali v úsilí o záchranu rozšířenou resuscitací. Za pomoci defibrilačních výbojů, léků, umělé plicní ventilace a dalších opatření, se jim po více než dvaceti minutách podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost,“ uvedl Lukáš Humpl.

Pacient byl připraven k transportu do zdravotnického zařízení a letečtí záchranáři zajistili jeho přepravu do ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil závěrem mluvčí záchranné služby.

DŘÍVE JSME PSALI:

Záchranáři zdvořile žádají veřejnost aby nezneužívala záchrannou službu

Nikola Macáková — 12. 12. 2022
Prosba směrem k veřejnosti. Sdělení, jak nám mohou lidé pomoci, abychom nebyli přetížení a nevyjížděli k událostem, kde nás není ...

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu