Policie získá další finanční prostředky například na boj s kyberkriminalitou

Publikuje: Nikola Macáková — 29. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Policie získá další finanční prostředky například na boj s kyberkriminalitou

Policie ČR získá další prostředky například na boj s kyberkriminalitou a další potřebné vybavení. Půjde o částku 900 mil. Kč z fondů EU.

UdálostiExtra.cz o tématu dnes informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová s tím, že hlavním příjemcem bude Policie ČR. Česko je jednou z prvních zemí EU, kterým Evropská komise program v této oblasti nabídla a schválila.

Celkem 34 894 740 eur, tedy téměř 900 mil. Kč získá Česko ze schváleného Operačního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost.

Finanční prostředky pro programové období 2021 až 2027 využije hlavně policie na posílení schopnosti vyšetřovat specializované formy kriminality, jako je např. kriminalita v kyberprostoru. „Zatímco celková kriminalita v Česku dlouhodobě klesá, kriminalita na internetu výrazně roste. Boj s tímto negativním fenoménem je jednou z priorit našeho předsednictví EU, i proto považuji rychlé schválení našeho programu za skvělou zprávu a ukázku fungující evropské spolupráce,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

„Mezi další zásadní cíle schváleného operačního programu patří posilování mezinárodní policejní spolupráce v souvislosti s terorismem a závažnou organizovanou přeshraniční trestnou činností, a to nejen mezi složkami členských států EU, ale i se třetími zeměmi. Část prostředků Česko využije na plnění požadavků souvisejících s úpravou unijních informačních a komunikačních systémů, které mimo jiné povede ke zlepšení sběru, zpracování a výměny dat mezi partnery na evropské úrovni s cílem posílit boj se závažnou trestnou činností,“ doplnila závěrem mluvčí resortu vnitra.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání