Po zahoření chemikálií v brněnské škole čtyři děti skončily v nemocnici

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 12. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Po zahoření chemikálií v brněnské škole čtyři děti skončily v nemocnici

V dopoledních středečních hodinách zasahovaly záchranné složky u požáru malého rozsahu v objektu základní školy v Brně-Žabovřeskách.

O události informoval krajský mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že na místo ihned vyjelo 6 hasičských jednotek. Před příjezdem jednotek školu opustilo 180 osob.

Po příjezdu hasiči zjistili, že jde o požár chemikálií v krabici, který byl hašen přenosnými hasicími přístroji. Požár jsme dohasili a prostor odvětrali. Současně jsme na místě měřili koncentrace toxických látek,“ upřesnil Jaroslav Mikoška.

Hasič odnáší hořící krabici. Zdroj: HZS Jihomoravského kraje (tiskový servis)

Jedné ženě zasahující hasiči poskytli posttraumatickou intervenční péči.

Do základní školy v Brně-Žabovřeskách vyslali záchranáři velkokapacitní sanitku, záchranářskou posádku (RZP) a inspektora provozu,“ uvedla redakci k události mluvčí krajské záchranné služby Michaela Bothová.

U čtyř dětí vzniklo podezření, že se nadýchaly zplodin hoření, po kontrole stavu a ošetření jsme je proto k další péči převezli do Dětské nemocnice v Brně,“ dodala upřesnila mluvčí záchranné služby.

Příčinu vzniku požáru a vzniklou škodu zjišťujeme,“ dodal závěrem mluvčí hasičů.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu