Padne v Plzni rekord? Má se sejít největší počet mikulášských skupin

Publikuje: Nikola Macáková — 30. 11. 2022
Zdroj: Michaela Adámková / ÚMO Plzeň 3. (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Padne v Plzni rekord? Má se sejít největší počet mikulášských skupin

O největší sraz mikulášských skupin se chce pokusit plzeňský třetí městský obvod dne 5. prosince. Držíme palce!

UdálostiExtra.cz o tématu dnes informovala tisková mluvčí třetího městského obvodu Plzně Michaela Adámková s tím, že právě v tento den, kdy v předvečer navštěvují nebesko-pekelné družiny děti s nadílkou, připravil velkou Mikulášskou show s Maxim Turbulenc na náměstí Republiky.

Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16. a 21. hodinou v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ zve všechny Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Program začíná již v 16 hodin, kdy na podiu vystoupí se svým představením Techmania Science Center. „Od 17 hodin zahrají Maxim Turbulenc, od 19. a 20. hodin to rozjede plzeňská kapela Semtex a po osmé by na náměstí měly dorazit i mikulášské družiny, které již obešly své rajony,“ uvádí Pavel Šrámek, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Kromě toho na děti čekají dvě profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky. Chybět nebude váha na vážení hříšníků nebo mikulášský fotokoutek.

Pokus o ustanovení rekordu o největší sraz Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě bude probíhat v pondělí 5. 12. 2022 na náměstí Republiky v Plzni, v čase mezi 16:00 až 21:00 hodin. „Čas je stanovený v širším časovém pásmu, aby na registraci mohli i rodiče s menšími dětmi, pro které je 20. hodina, kdy bude probíhat hromadné focení, již pozdě,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Ladislav Nový.

Pozvánka. Trojka se pokusí o mikulášský rekord! Zdroj: Michaela ADÁMKOVÁ / ÚŘAD MĚSTSKÉHO OBVODU Plzeň 3 (tiskový servis)

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. V tomto případě se jedná o nový zápis do České knihy rekordů, sezvat všechny tři postavy se u nás totiž ještě nikdo nepokusil. Nutné je přijít v kompletním převleku.

Registrován bude moc být každý Mikuláš, čert nebo anděl, který se k registraci dostaví v kompletním převleku. Čert musí mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. „U anděla se očekávají andělská křídla, dlouhé vlasy nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřebuje biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení,“ upozorňuje na podmínky zápisu o rekord další místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Akce bude ukončena ve 21:00 hodin, kdy bude počet čertů, andělů a Mikulášů, kteří se během odpoledne sešel na plzeňském náměstí, vyhlášený,“ doplnila závěrem Michaela Adámková z ÚMO Plzeň 3.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu