Okresní soud v Přerově poslal 41letého vraha do vazby

Publikuje: Jana Malá — 15. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Okresní soud v Přerově poslal 41letého vraha do vazby

Okresní soud v Přerově poslal 41letého muže obviněného z trestných činů vraždy a výtržnictví do vazby.

Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vražda a přečin výtržnictví.

O případu informoval policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že v pátek 12. srpna, krátce před třiadvacátou hodinou přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o napadení muže na parkovišti na tř. Generála Janouška v Přerově. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce, která přerostla ve fyzický útok. Jeden z nich přitom vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezné poranění. Útočník se poté dal ihned na útěk. Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Policisté okamžitě po útočníkovi rozjeli pátrání. Na místo činu se dostavili krajští kriminalisté a případ si převzali.

„Policistům se během pátrání podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i útočníka. Ten se nakonec po pár desítkách minut sám dostavil na zdejší obvodní oddělení, kde byl zadržen. Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka. Oba muži byli z Přerova a znali se,“ upřesnil Libor Hejtman.

„Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Soudce jim vyhověl a včera muže poslal do vazby,“ doplnil policejní mluvčí.

Obviněný muž byl, dle zjištěných informací redakce v minulosti odsouzen pro různorodou majetkovou i násilnou trestnou činnost. Nyní mu hrozí za trestné činy vražda a výtržnictví trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání