Nelegální migrace. Hlavní téma jednání Víta Rakušana s jeho bavorským protějškem

Publikuje: David Bárta — 13. 09. 2022
Zdroj: Klára Dlubalová
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Nelegální migrace. Hlavní téma jednání Víta Rakušana s jeho bavorským protějškem

Nelegální migrace či aktuální opatření, která realizuje česká policie. Hlavní témata, o kterých hovořil v Mnichově ministr vnitra Rakušan.

Český ministr jednal se svým bavorským protějškem Joachimem Herrmannem. UdálostiExtra.cz o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Hlavním tématem dnešního jednání českého a bavorského ministra vnitra byla narůstající nelegální migrace. Vít Rakušan na setkání uvedl, že Česká republika situaci v oblasti nelegální migrace intenzivně řeší a česká policie již přijala řadu opatření. Například zřídila dvě registrační pracoviště v Břeclavi a Holešově, kde dochází k prvotní identifikaci a provedení registračních úkonů u zadržených osob.  „Policie také provádí namátkové kontroly poblíž hranic se Slovenskem a na významných silničních a železničních tazích ve vnitrozemí. Důsledně dbáme na dodržování mezinárodních závazků,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že o této problematice minulý týden hovořil i se slovenským ministrem vnitra.

DŘÍVE JSME PSALI:

David Bárta — 

I přestože Česká republika zaznamenala nárůst nelegální migrace, stále platí, že je pro  cizince i nadále tranzitní, a nikoliv cílovou zemí. Nárůst počtu zjištěných nelegálních migrantů se navíc nijak neprojevil ve statistikách kriminality.

„Oba ministři na jednání také ocenili vzájemnou policejní spolupráci, která dlouhodobě usnadňuje každodenní práci policistů na společných hranicích. Důkazem je například služba našich policistů ve Společném centru  policejní a celní spolupráce ve Schwandorfu nebo pravidelná setkávání policejních orgánů v rámci česko-bavorské regionální skupiny, která jsou klíčová pro sdílení a výměnu informací,“ doplnila mluvčí resortu vnitra.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu