Jaromír Lang, hlavní konstruktér L-39NG, získal ocenění armádního generála Karla Janouška

Publikuje: David Bárta — 05. 12. 2022
Zdroj: Lukáš Klapil / Crest Communications Ostrava
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Jaromír Lang, hlavní konstruktér L-39NG, získal ocenění armádního generála Karla Janouška

Jaromír Lang, hlavní konstruktér nového českého proudového letounu L-39NG, převzal pamětní medaili armádního generála Karla Janouška.

Ocení náleží osobnostem, které se významným způsobem angažovaly ve prospěch vojenského letectví České republiky. UdálostiExtra.cz o tématu dnes informoval Lukáš Klapil z Crest Communications Ostrava.

Na návrh plk. gšt. Lubomíra Sitty, ředitele odboru dohledu nad vojenským letectvím Ministerstva obrany ČR, předal náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR, Tomáš Kopečný, panu Jaromíru Langovi pamětní medaili armádního generála Karla Janouška. Jaromír Lang k ocenění řekl: „Toto ocenění je pro mě velká čest a velmi si ho vážím. Věřím, že moje práce a práce celého týmu společnosti AERO Vodochody přispívá k rozvoji českého letectví a upevňování jeho dobrého jména ve světě.“

Předání ocenění. Jaromír Lang, hlavní konstruktér L-39NG, získal ocenění armádního generála Karla Janouška. Zdroj: Aero Vodochody (zveřejněno se souhlasem autora)

Pan Lang působí v Aero více než 36 let. Od počátku své profesní kariéry se zde věnuje vývoji letounů a jeho součástí. Zasloužil se o celou řadu inovativních postupů při konstrukci proudových letadel. Jaromír Lang vychází z české konstruktérské školy. Je následovníkem konstruktérské legendy Jana Vlčka, který stál u vývoje letounu L-39 Albatros, jenž dodnes létá a je známý po celém světě. Pan Jaromír Lang je uznávanou osobností ve světě letectví. Významně přispěl ve prospěch vojenského letectví v České republice i ve světě. Kvalita letounu, jenž konstruoval, předurčuje tomuto modernímu špičkovému stroji světový úspěch.

Tím, čím byl tandem Rublič-Tomáš pro Delfína a Vlček pro Albatros, je Jaromír pro Engéčko. Vývoji tohoto letounu věnoval 10 let života a já mám radost, že díky jeho pracovitosti, značnému úsilí a vytrvalosti v těžkých dobách, kdy Aero balancovalo na hranici přežití, se podařilo dotáhnout letoun od skici do sériové podoby. Nebýt Jaromíra a jemu podobných fandů by se o sen o zbrusu novém letounu Aero nikdy nestal skutečností. Bez těchto snů by tady Engéčko nebylo a možná by tu nebylo ani celé Aero. Děkuji Jaromíre,“ přidává se ke gratulaci Viktor Sotona, prezident a CEO Aero Vodochody.

Ocenění armádního generála Karla Janouska… Zdroj: Aero Vodochody (zveřejněno se souhlasem autora)

Jaromír Lang působí jako šéfkonstruktér letounu L-39NG v Aero Vodochody. Jedná se o nový moderní proudový letoun, který je špičkou českého leteckého průmyslu a jediným komplexním leteckým systém, který se dnes v ČR vyrábí. Pan Lang stojí za vznikem tohoto letounu od jeho návrhu přes vývoj až k úspěšné výrobě a certifikaci, kterou letoun získal letos v červenci. Celý proces započal již před 8 lety a tento rok spustilo Aero sériovou výrobu letounu.

DŘÍVE JSME PSALI:

Finální krok k oživení prvního sériového L-39NG. V Aeru proběhla „letecká svatba“

David Bárta — 30. 11. 2022
V areálu Aera Vodochody došlo k významné události. Je tady klíčový milník ve výrobě nového cvičného letounu L-39NG z č...

AERO Vodochody AEROSPACE

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a vylepšení́ civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu