Čeští farmáři a prodej zeleniny. Předražené supermarkety již nejsou v kurzu!

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 13. 05. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Čeští farmáři a prodej zeleniny. Předražené supermarkety již nejsou v kurzu!

V současné době je pro mnoho lidí důležité vědět, co jí. Často se snaží najít zdroje potravin, které neobsahují chemické přísady a jsou BIO.

Proto se stále více lidí obrací na farmáře, kteří prodávají vlastní BIO výrobky. Tématu se dnes věnovala naše redakce.

Velké supermarkety, které v České republice vlastní a provozují zahraniční firmy, společnosti či podnikatelé již pomalu a jistě nejsou v kurzu, jak se lidově říká. Vzhledem ke skutečnosti, že ve velkých prodejních řetězcích, které všichni dobře známe a které redakce nebude jmenovat dochází prakticky denně k tzv. uměle navyšovaným cenám potravin. A nejen potravin! Navíc dostupné potraviny v Českých supermarketech jsou většinou dováženy ze zahraničí a jejich kvalita například ve srovnání se sousedním Německem je někde úplně jinde. Čeští spotřebitelé jsou tak nuceni kupovat předražené výrobky a potraviny tzv. II. a III. jakosti mnohdy výrazně nižších kvalit, než-li je tomu jinde ve světě. Problém je, že toto obchodníkům umožňuje stávající legislativa v České republice.

Traktor na poli, ilustrační foto. Zdroj: RetroTRAKTOR ze služby PixaBay

Dalším faktem je skutečnost, že toto by si výrobci či dodavatelé potravin například v sousedním Německu nikdy nedovolili prodávat výrobky nižší kvality a podobně. Z tohoto důvodu se mnoho českých spotřebitelů uchyluje k nákupu kvalitních domácích potravin např. ovoce, zeleniny, sýrů či vajec výhradně od českých farmářů.

V Česku je mnoho farmářů, kteří se specializují na pěstování zeleniny a ovoce. Tyto produkty jsou často kvalitnější než ty, které se prodávají v supermarketech, jak již bylo zmíněno. Navíc farmáři nabízejí své produkty za mnohem nižší ceny než velké obchodní řetězce.

Mnoho farmářů se snaží své produkty prodat přímo na tržištích nebo u stánků. Tento způsob prodeje je pro ně velmi výhodný, protože si mohou sami stanovit ceny a nemusí platit poplatky velkým obchodním řetězcům.

Bohužel, mnoho lidí si stále myslím, že farmářské produkty jsou drahé. To však není pravda. Farmáři si mohou stanovit ceny podle toho, jaké mají náklady na produkci. Velké obchodní řetězce často uměle navyšují ceny potravin, aby si mohly udržet své zisky, nemluvě o nesmyslné, uměle vytvářené drahotě za strany současné české vlády, která například prostřednictvím zvyšováním daní a podobně nutí výrobce, dodavatele a následně i samotné prodejce navyšovat ceny potravin. Na druhou stranu, farmáři prodávají své produkty za spravedlivé ceny, které odpovídají jejich nákladům většinou s minimální marží.

Je tedy důležité podporovat české farmáře a kupovat jejich vlastní produkty. Tím nejen pomáháme místním farmářům, ale také snižujeme inflaci a pomáháme udržet ceny potravin na rozumné úrovni.

Pokud se chcete dostat k vlastním farmářským výrobkům, můžete se podívat na internetové stránky různých farmářských trhů, kde najdete potřebné informace o farmářích a jejich produktech. Můžete také navštívit různé farmářské trhy a stánky, které se nacházejí po celé republice.

Podporujte české farmáře a kupujte vlastní produkty. Vaše zdraví a peněženka vám za to poděkují!

(redakční text)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu