Afričan Krejčíř: dramatický útěk na Seychelské ostrovy

VIDEO
Publikuje: Lukáš Závodský — 21. 04. 2023
Zdroj: @toptemata7388
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Afričan Krejčíř: dramatický útěk na Seychelské ostrovy

Dne 18. června 2005 Radovan Krejčíř toho času nejmocnější zločinec v České republice utekl ze své vily v průběhu rozsáhlé policejní razie.

Rozsáhlému tématu „útěk a mafiánská činnost“ Radovana Krejčíře (nejen) v České republice se podrobně věnuje spolupracovník naší redakce Lukáš Závodský na partnerském YouTube kanálu TOP témata.

Útěk mafiána Krejčíře, z vily se stal celonárodním skandálem a vedl k rozsáhlým personálním změnám u policie. Kromě tehdejšího policejního prezidenta Jiřího Koláře, který na svou funkci rezignoval krátce po Krejčířově útěku, skončilo postupně celé vedení protikorupční policie, zda Krejčířovi někdo s útěkem pomáhal, či nikoliv to ví jen on sám.

Faktem ale zůstává, že dva ze tří bývalých spolupracovníků, kteří s Krejčířem strávili několik let na Seychelách, tvrdili, že jim Krejčíř popisoval útěk jako nahodilý nápad, který mu prostě vyšel s tím, že by pláchl s pomocí policie či žalobce se jim navzdory své oficiální verzi, kde toto tvrdí, nikdy nesvěřil. Nicméně ať to bylo tak či onak, nechme prozatím tyhle spekulace stranou a pojďme se podívat na to, jak to bylo dál, tedy kudy a jak Krejčíř uprchl na Seychely z České republiky.

Jakým směrem Krejčíř uprchl při policejní razii zůstává do dnes nevysvětlitelné.

Dá se předpokládat, že se Krejčíř několik dní schovával u svého kontaktu v Černošicích. Pokud budeme vycházet z faktů, že Krejčíř celou situaci ohledně razie a útěku neočekával, protože jinak by zmizel už před razií, bylo jasné, že se musel teprve tady zrodit plán jeho útěku z České republiky. A hlavně situace se musela v první řadě uklidnit, protože černošické ulice a okolí byly krátce po jeho útěku plné policistů a kriminalistů. Vydat se tedy hned na cestu by byl pro Krejčíře obrovský hazard a tak „káčko“ zalehnul takzvaně na matrace a začal dumat. Bylo potřeba vymyslet nejen to, jak z Čech uteče, ale hlavně kam.

DŘÍVE JSME PSALI:

Padrino Krejčíř: zrození českého gangstera aneb tichá válka kmotrů

Lukáš Závodský — 14. 04. 2023
V devadesátých letech minulého století se v České republice začala formovat mafiánská scéna.

Ruka se na globusu nakonec zastavila na Seychelách. Mělo to svůj důvod. Krejčíř si už v roce 1996 zajistil pro všechny případy seychelské občanství a nyní přišla jeho chvíle, kdy mohl využít tohoto esa v rukávu už jen zbývalo vymyslet celou operaci přesunu, aby se vyhnul zatčení, protože krátce po jeho zmizení byl vydán eurozatykač na jeho osobu a několik dní na to dokonce i mezinárodní zatykač (platný do dnes). Detektivové se v této době mylně domnívali, že Krejčíř už je mimo českou republiku a, že ke svému útěku využil letiště ve Frankfurtu nad Mohanem.

V den „D“ se Krejčíř nechal odvést komplicem nejprve do jižních Čech a následně na Moravu, kde mu na odlehlé chatě v Beskydech pár kompliců pomáhalo s přípravou samotného útěků. Následně se přesunul do česko-polského pohraničí pravděpodobně přímo do jeho rodného Těšína, kde měl zázemí a mohl se připravit na definitivní opuštění republiky. Dá se předpokládat, že k pohybu po české republice použil nějaké tuctové auto či spíš několik aut.

Je rovněž možné, že se v Těšíně nějakou dobu zdržel, nicméně když se vydal na další cestu k česko-polskou hranici přejel na kole. Možná se někteří ptáte, proč zrovna na kole, ale věřte, že to byl velmi mazaný způsob, protože přímo Těšínem prochází česko-polská hranice. A jak známo přesouvat se zde z polské části do české, a naopak na jízdním kole je naprosto běžný způsob dopravy a nevzbuzuje vůbec žádnou pozornost,“ konstatuje Lukáš Závodský.

Díky členství obou zemí v Schengenu, zde nejsou žádné hraniční kontroly a Krejčíř tak mohl naprosto nepozorovaně a v naprostém klidu opustit Českou republiku jako běžný cyklista.

V polské části Těšína už na něj čekalo přistavené auto s řidičem, kterého ho odvezlo směr polské Katovice, kde několik dní pobýval,“ uvádí jedna z vyšetřovacích verzí. Co následovalo potom je, že Krejčíř sedl na vlak a jel směr Ukrajina pravděpodobně do města Černomorec, kde se nalodil na trajekt a vyplul směr turecký Istanbul, kde přesedl na letadlo směr Dubaj ve spojených arabských emirátech no a z Dubaje pak už jen odlétl směrem do cílové destinace na Seychely.

A bylo je potřeba uznat, že „mafián káčko,“ jak se mu také mezi mafiánskými zločinci přezdívalo všechny převezl.

České úřady neměly v průběhu léta 2005 tucha, kde se Krejčíř nachází, i když určité indicie, že by mohl být právě na Seychelách, se tu a tam v tisku objevovaly.

Rodina Krejčíře

Krejčířova žena Kateřina, po útěku svého muže byla v Česku obviněna z praní špinavých peněz. Finanční policie zjistila, že zaplatila zhruba 250 milionů v hotovosti za stavbu jejich luxusního domu v Černošicích a nebyla schopna vysvětlit, kde peníze vzala! Policie tehdy ale tvrdila, že nebyl důvod ji vzít do vazby,“ dodává závěrem autor videa.

Video, které sdílíme níže pro vás připravil spolupracovník naší redakce Lukáš Závodský našem partnerském YouTube kanále Top témata.

Závěrem musíme zmínit skutečnost, že veškeré informace, které jsou zveřejněny v přiložených video příspěvcích vycházejí pouze z dostupných zdrojů, které autor reportáží použil a nemusí se ztotožňovat s názorem redakce.

Použité zdroje: Lukáš Závodský, YouTube / @toptemata7388, Wikipedia, internet, 
(redakční text)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu