Světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka byl zvolen prezidentem Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů (AECOS)

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 06. 2022
Úvodní stránka » Zdraví » Světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka byl zvolen prezidentem Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů (AECOS)

Mezinárodní odbornou společnost oční chirurgie poprvé povede lékař z východní Evropy. Do prezidentského křesla usedne MUDr. Pavel Stodůlka.

Funkci slavnostně převzal 12. června na sympoziu v belgických Antverpách. V čele prestižní oftalmologické organizace bude Stodůlka působit následující dva roky.

Společnost AECOS se věnuje vzdělávání a inovacím v oční chirurgii již více než 10 let. Mimo jiné pořádá i významné oftalmologické kongresy s mezinárodní účastí. Ty se pořádají vždy jedenkrát ročně v Evropě a dvakrát v USA. Společnost sdružuje špičkové oční chirurgy z univerzitních i privátních pracovišť, zástupce průmyslu, investory a významně přispívá k rozvoji oční chirurgie. Do jejího čela vůbec poprvé v její historii usedne lékař z postkomunistické části Evropy.

„Zvolení do čela tak významné společnosti, která se podílí na rozvoji oční chirurgie a vzdělávání očních lékařů, je pro mě nesmírnou ctí a zároveň důkazem toho, že česká oční chirurgie je ve světě respektována i mezi těmi technologicky nejvyspělejšími zeměmi. Jedním z cílů mého působení ve funkci bude nejen předání zkušeností kolegům v rámci pořádaných kongresů, ale také načerpání nových poznatků a sledování nejnovějších trendů, technologií a postupů a jejich předání českým kolegům tak, aby se operace zraku staly pro pacienty ještě bezpečnější a komfortnější. Ve své funkci bych mimo jiné chtěl navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích činností organizace,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini, který je členem i jiných významných českých a evropských společností, například Evropské společnosti kataraktových a refrakčních chirurgů (ESCRS).

Společnost mimo jiné uděluje granty pro výzkum a vývoj inovací v oční chirurgii. Pavel Stodůlka jako nový prezident AECOS vyhlásil v rámci kongresu v Antverpách výsledky minulého grantu, který se věnoval syndromu suchého oka. Taktéž vyhlásil vítěze pro letošní rok. Grant poslouží pro výzkum nové operační metody keratokonu. Mimo jiné zaznělo mnoho podnětných přednášek s tématy jako umělá inteligence či trendy v oftalmologii, nové lasery pro oční operace či postavení žen v oční chirurgii.

Prezidenta AECOS Europe volí evropský výbor, který má 17 členů, Pavel Stodůlka byl zvolen jasnou většinou.

„Pavel Stodůlka je výborný chirurg, inovátor a pravidelně přispívá do odborného programu kongresů AECOS. Ve svém čele tak budeme mít nejen skvělého specialistu, ale také poprvé prezidenta z postkomunistické části Evropy, která byla oddělena od zbytku Evropy a USA do pádu železné opony přesně před 30 lety. Přesto tato část Evropy historicky významně přispívala k vývoji medicíny,“ řekl po jeho zvolení německý oční chirurg a univerzitní profesor Burkhard Dick, MD, PhD.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu