Neznámý aspekt lidského bytí: duše, která odolává odejití

Publikuje: Nikola Macáková — 22. 08. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Záhady » Neznámý aspekt lidského bytí: duše, která odolává odejití

Záhadná povaha lidské duše. Lidská duše – neuchopitelný fenomén, který provází nás všechny v průběhu našeho života.

Ačkoliv se snažíme pochopit její povahu, stále zůstává obestřena záhadou. Během našeho pozemského putování se někdy mohou udát zcela nepochopitelné věci. Změny nálad, náhlá únava a neočekávaná transformace našich zálib a názorů mohou způsobit značné zmatení. Co když za tím vším skrývá neznámá stránka lidského bytí? A co když existují duše, které odmítají odejít?

„Někteří esoterici tvrdí, že po smrti fyzického těla má duše nějakou dobu na to, aby se přenesla do vyšší úrovně bytí, lidově řečeno na onen svět, kde se později rozhodne pro příští inkarnaci. Spousta duší však svět živých neopustí. Důvodů je mnoho. Může to být všeobecně ze strachu, někdy si ani nejsou vědomi, že zemřeli. To je v případech, kdy „odešli“ náhle a nebyli na smrt nijak připraveni. Častá je i závislost na žijících příbuzných, na majetku, konkrétních věcech nebo místech. Také je možné, že si duše vůbec nechce připustit, že její fyzické tělo už dávno zemřelo. Tato bytost, která nestihne v určeném časovém úseku odejít, se prý dostane do velikého problému,“ uvádí k tématu magazín zahadyzivota.cz z vydavatelství Ramaja.

Nečekaná proměna

Známý scénář běžného dne se může náhle změnit. Naše reakce mohou být naprosto nepředvídatelné, odlišné od našich obvyklých postupů. To, co na první pohled působí záhadně, může mít kořeny mnohem hlouběji. Může za tím stát něco, co přesahuje naši běžnou realitu. Je jedním z možných vysvětlení toho, co se děje, skutečnost, že některé duše odmítají opustit své hostitelské tělo.

Záhada přivtělení

Myšlenka, že duše jiné bytosti může obsadit naše tělo, může znít jako úryvek z fantasy příběhu. Nicméně tato konceptualizace bytí je známá v různých spirituálních a okultních tradicích. Opuštěné duše s nižší vibrací energie mohou hledat azyl v lidském těle, tím pádem ovlivňují naše jednání a myšlení.

Nedozírné dopady

Představa o duši, která nechce odejít, může být obtížná pro oba zúčastněné. Když se duše s nižší vibrací přivtělí, může to mít dramatické následky. Změny nálad, názorů a zálib mohou být výsledkem střetu energií dvou duší. Takový konflikt může narušit harmonii a stability hostitelské bytosti.

Vliv externích faktorů

Zneužívání alkoholu nebo drog může oslabit bariéry mezi různými duševními sférami. To může vytvořit prostředí, ve kterém mají duše s nižší vibrací energie možnost se přivtělit k lidské bytosti. Následky pro hostitele mohou být značné, včetně zvýšené únavy a psychického vypětí.

Není to žádná legrace

Duše, která má nižší vibraci než zdravý a dobře naladěný člověk, toho využije. I alkohol nebo drogy dělají své. Pro hostitelskou osobu má přivtělení zcela nepříjemné následky. Může se probudit sklon k schizofrenii, alkoholismu nebo k sebevraždám. Takto se přiživující duše, které pochopí, že udělaly chybu a využívají člověka, aby jim pomohl dostat je do vyšší úrovně. Nejčastěji vyhledávají právě umírající osoby, aby společně s nimi mohly projít tunelem na onen svět. Další možností, jak pomoci těmto bytostem, je povolat člověka, který je umí odvést do vyšší úrovně a ukáže jim cestu „ke světlu.“ V dnešní době se této činnosti věnuje mnoho lidí, i když to na veřejnosti zatím často neříkají,“ píše autorka na magazínu zahadyzivota.cz.

Téměř nepostižitelná podstata lidské duše ukrývá mnoho tajemství. Přestože vědecký svět nemůže definitivně potvrdit ani vyvrátit tuto myšlenku, pro některé může být tato perspektiva klíčem k pochopení nevysvětlitelných projevů v našem chování. Vědomí si této možnosti nám může pomoci uvědomit si hloubku lidského bytí a respektovat mnohotvárnost emocí a prožitků, které nás dělají jedinečnými. Bez ohledu na to, co nás ovlivňuje, náš život zůstává fascinujícím dobrodružstvím, které je stále připraveno nám odhalit nečekané a neznámé stránky.

Použité zdroje: zahadyzivota.cz, redakční informace a zdroje
(redakční text)*

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu