Nejstrašidelnější lesy, které byste měli vynechat při svých vycházkách

Publikuje: Nikola Macáková — 24. 06. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Záhady » Nejstrašidelnější lesy, které byste měli vynechat při svých vycházkách

Procházka v lese vždy zní jako skvělý nápad. Pobyt v přírodě přináší mnoho prospěchu a vyvolává příjemné pocity.

Ale existuje výjimka z tohoto pravidla. Existují lesy, do kterých je opravdu na vlastní nebezpečí vstoupit. Tématu se také věnoval časopis EPOCHA, vydavatelství Rf-hobby.

Jsou plné tajemných zákoutí, temných míst a labyrintů stromů a keřů, které mohou způsobit zmatení a ztrátu směru. Některé z těchto lesů jsou i domovem pověstí o strašidlech, zatímco jiné vás mohou přivést k bludnému kořenu nebo dokonce vás pronásledovat duchové z jiného světa. Pokud máte odvahu, připojte se k nám na výlet do těchto tajemných lesů. Strašidelné lesy se nacházejí téměř po celém světě, ale některé z nich jsou tak slavné, že se legendy o nich dostaly i k nám a jejich pověst předchází jejich jménu všude. Představujeme vám pět děsivých míst, kde vám bude běhat mráz po zádech.

Hoia Baciu v Rumunsku

Hoia Baciu, Transylvánský les, je považován za prokletý. Legenda o pasáčkovi, který se zde ztratil se svým stádem dvou set ovcí, je nejstarším záznamem o podivných událostech, které se zde odehrávají. Během staletí se podobné příběhy opakují. Z moderní historie lze zmínit události z roku 1968, kdy zde vojenský technik vyfotografoval záhadný objekt, který si myslel, že je UFO.

Navíc se zde prý lidé často setkávají s přízraky a duchy, a existuje mnoho legend o nešťastnících, kteří z tohoto podivného lesa nikdy nevrátili nebo se vrátili po letech jako by neuplynul žádný čas. Na první pohled les nepůsobí přívětivě – stromy jsou zvláštně zkroucené, což vědci dosud nedokázali uspokojivě vysvětlit, a existuje místo v lese, kde žádná vegetace nikdy nerostla. Poměrně podivné, že?

Dow Hill Forest v Indii

Lidé s křehčím srdcem a slabou povahou by měli rozhodně přemýšlet, zda vstoupit do lesa, který obklopuje chlapeckou školu Dow Hill Victoria Boys‘ School.

Mnoho jedinců zde zažilo setkání s podivnými bytostmi, které je pronásledovaly i poté, co opustili hranice lesa. Prý zde můžete narazit na zvláštní rudé oči, visící ve vzduchu, nebo dokonce na bezhlavého chlapce. Místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že tyto jevy jsou následkem mnoha násilných úmrtí, která se zde během staletí odehrála.

Není proto divu, že i samotná chlapecká škola je poznamenána podobnými přízraky. Na chodbách se údajně ozývá šepot, dveře se samy otevírají a zavírají a v prázdných budovách se ozývají kroky. Navštívit tuto školu by se proto dalo považovat za skutečný trest.

Wychwood Forest ve Spojeném království

Očití svědci tvrdí, že v tomto lese byli svědky neuvěřitelného množství podivných jevů – od beztělné ruky po povoz tažený koněm, na kterém sedělo několik plačících dětí. Jedna z nejčastěji citovaných příběhů se však točí kolem Amy Robsartové, manželky hraběte z Leicesteru, která zde tragicky zemřela za záhadných okolností. Po letech se prý její duch zjevil jejímu bývalému manželovi, když se v lese zúčastnil honu. Navíc mu předpověděla, že se znovu setkají za deset dní – a skutečně, hrabě záhadně onemocněl a zemřel přesně po deseti dnech.

Místní legenda navíc tvrdí, že každého, kdo se setká s duchem této ženy, postihne stejný osud. Wychwood Forest zůstává tajemným místem, které vzbuzuje respekt a velký strach.

Černý les v Německu

Pokud nemáte chuť cestovat daleko za záhadami, stačí vyrazit k našim západním sousedům. Již samotný název tohoto regionu v jihozápadním Německu naznačuje, že se nejedná o romantický háj vhodný pro odpolední procházku. Černý les získal své jméno díky hustému růstu stromů, který tak těsně zakrývá světlo. Přestože jsou tyto lesy nádherné, praví se, že se zde skrývají bytosti z jiných světů, od čarodějnic po vlkodlaky. Není divu, že bratři Jacob a Wilhelm Grimmové zasadili mnohé ze svých pohádek právě do této fascinující krajiny.

Černý les je místem plným tajemství, které čeká na objevení.

Elfin Forest ve Spojených státech

Temný a tichý les na okraji kalifornského San Diega rozhodně nepřiláká k procházce každého. Před samotnou návštěvou vás varuje starodávná legenda, která vypráví o minulosti tohoto místa.

V polovině 19. století byl tento les domovem pro skupinu Romů. Lidé z okolí však na jejich přítomnost nereagovali s nadšením a rozhodli se jednat rázně. Místní komunita se tedy vydala do lesa a zastrašila Romy smrtí a zbytek z nich dokonce zabil. Romové naopak les prokleli. Dodnes zde lidé mohou zažít různé děsivé jevy, které straší jejich mysl. Někteří tvrdí, že vidí ženu v bílém rouchu, která se nad zemí vznáší. Jiní zase zaznamenali zjevení maskovaného jezdce na černém koni. Krvácející stromy dodávají tomuto místu ještě více tajemnosti.

Elfin Forest je plný záhad, které očekávají odvážné objevitele.

Elfin Forest (obec) je nezačleněná rezidenční komunita v okrese San Diego na úpatí pohoří Santa Rosa. Hraničí s venkovským, nezačleněným městem Harmony Grove na severovýchodě, San Marcos na severu a západě, Olivenhain na jihozápadě a Rancho Santa Fe na jihu,“ uvádí Wikipedia.

Pohled na přehradu a nádrž Olivenhain z lesní stezky Elfin. Zdroj: Wiki metis / CC BY-SA 3,0

Tato venkovská komunita se nachází asi 9 mil po silnici od Tichého oceánu a obsahuje velké domy na kopcích a mnoho stezek pro pěší turistiku a jízdu na koni. Většina nemovitostí, které jsou rozděleny mezi školní obvod Rancho Santa Fe a školní čtvrť SDHS, má vybavení pro koně a / nebo pěstuje stromy, jako je avokádo, pomeranč, citron a grapefruit. Elfin Forest je domovem velkého množství domácích koní a hospodářských zvířat,“ dodává ve zkráceném výpisu internetová encyklopedie.

Použité zdroje k tématu: EPOCHA, vydavatelství Rf-hobby, Wikipedia (Elfin Forest, Kalifornie),
(redakční text)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu