Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 24. dubna – 1. května

Publikuje: David Bárta — 24. 04. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 24. dubna – 1. května

Přes naše území bude přecházet studená fronta a za ní k nám začne proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že postupně se začne od západu přesouvat přes střední Evropu k východu tlaková výše. V závěru týdne počasí u nás ovlivní brázda nižšího tlaku vzduchu od západu.

Předpověď na pondělí:

Oblačno až zataženo, zpočátku v Čechách místy i polojasno. Ojediněle, postupně od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Odpoledne a večer od západu ubývání srážek a v Čechách i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C. V noci slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s bude k ránu částečně zesilovat a v Čechách se bude měnit jihozápadní až západní. Přes den mírný, na západě Čech přechodně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s. Na Moravě zpočátku vítr jižní.

Předpověď na úterý:

Oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno. Na většině území déšť nebo přeháňky, od severozápadu nad 600 m postupně i srážky smíšené nebo sněhové. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jižní Moravě až 15 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Místy zejména na severu a severovýchodě přeháňky, nad 500 m, v noci a ráno i níže, přeháňky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Polojasno, přes den oblačno a ojediněle přeháňky, nad 900 m sněhové. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý proměnlivý nebo západní vítr do 4 m/s.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo, od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřkami. Na východě zpočátku polojasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný jižní, postupně jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 16. – 24. dubna

Nikola Macáková — 16. 04. 2023
Počasí u nás bude svým okrajem ovlivňovat tlaková níže se středem nad Itálií, která postoupí nad jihovýchodní Evropu.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

„Oblačno až zataženo, v sobotu na většině území, v dalších dnech místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 19 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu