Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 16. – 23. ledna

Publikuje: David Bárta — 16. 01. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 16. – 23. ledna

Počasí bude ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu. Ve středu bude postupovat přes střední Evropu k severovýchodu tlaková níže.

Týdenní předpověď počasí přinesl  Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že ve druhé polovině týdne bude počasí u nás nadále ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu, ale zvolna se bude nad střední Evropou vyplňovat.

Předpověď na pondělí:

Jasno až polojasno, na Moravě, ve Slezsku a zpočátku místy i na severozápadě Čech oblačno až zataženo, k večeru postupně až zataženo na většině území. Ojediněle, na Moravě a ve Slezsku k večeru místy déšť nebo mrholení, nad 500 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Slabý, postupně většinou mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s. Později večer se začne vítr místy měnit na jihozápadní a zesilovat.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Zejména v severozápadní polovině Čech se může v noci místy vytvářet náledí.

Předpověď na úterý:

Oblačno až zataženo, přechodně polojasno. Zpočátku na západě a východě místy, jinde jen ojediněle sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové. Později večer na jihu a jihovýchodě sněžení četnější. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude později měnit na východní.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, od jihovýchodu na většině území sněžení, zejména na jihovýchodě v polohách pod 400 m přechodně i srážky smíšené nebo dešťové. Později ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní a později bude slábnout.

Předpověď na čtvrtek:

Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Ojediněle sněžení nebo sněhové přeháňky, přes den pod 300 m přechodně srážky smíšené. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý, přes den místy mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek:

Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý, na východě mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 10. – 17. ledna

David Bárta — 10. 01. 2023
Za frontální vlnou se k nám v chladnějším vzduchu přechodně od jihozápadu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. „Místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v závěru srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -1 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +2 °C,“ doplnil závěrem v předpovědi ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu