Meteorologové varují. Očekává se snězení i ledovka

Publikuje: Nikola Macáková — 03. 12. 2022
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Meteorologové varují. Očekává se snězení i ledovka

Pozor ráno a dopoledne na náledí a slabou ledovku zejména od středních poloh. ČHMÚ vydal aktuální varování.

S ohledem na slabší mrholení a nízkou teplotu povrchů se podle meteorologů totiž může kromě náledí tvořit právě i slabá ledovka.

Postupně se ale otepluje – riziko očekávejte později tedy hlavně ve vyšších polohách,“ uvedli meteorologové. „Od pátku večer do soboty ráno čekají meteorologové od jihu sněžení,“ upřesnili.

„Na západě a jihozápadě Čech napadne 2 až 8 cm nového sněhu při intenzitě až kolem 1 cm za hodinu. V jihozápadní polovině území se po sněžení budou při poklesu teploty pod bod mrazu lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky“ dodal aktuálně Český hydrometeorologický ústav.

Další informace dnes zveřejnili meteorologové také na sociální síti.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu