Viděl jsem padat hvězdu, mám si něco přát?

Publikuje: David Bárta — 27. 11. 2023
Zdroj: D. Bárta - redakční text
Úvodní stránka » Magazíny » Viděl jsem padat hvězdu, mám si něco přát?

Viděl jsem padat hvězdu, mám si něco přát? Tuto otázku jsem si položil, když jsem se včera večer vracel domů z práce.

Byla to nádherná podívaná, jak se zářivý ohnivý pruh řítil k zemi. Připadal jsem si jako dítě, které poprvé spatří takový úkaz. Co bych si měl přát? Zdraví, štěstí, lásku? Nebo něco konkrétnějšího, jako povýšení, nové auto, cestu do zahraničí? Jak funguje to přání? Musím ho vyslovit nahlas, nebo stačí myslet na něj? A co když si přeju něco špatného, nebo něco, co by ublížilo někomu jinému?

V tomto blogovém příspěvku se pokusíme společně odpovědět na tyto a další otázky týkající se padajících hvězd a jejich magické síly. Tématu se věnoval Petr KomareK – astro (pkomarek.cz)  s tím, že padající hvězda není ve skutečnosti hvězda, ale malý kousek kosmického materiálu, který vstoupí do atmosféry Země a začne hořet třením o vzduch. Tento jev se nazývá meteor. Někdy se může stát, že meteor nedohoří úplně a dopadne na zemský povrch. Pak se mu říká meteorit. Padající hvězdy jsou poměrně časté a dají se pozorovat téměř každou noc, pokud je obloha jasná a tmavá. Někdy se vyskytují i ve větším počtu a tvoří tak meteorické roje.

Odkud pochází tradice přát si při pohledu na padající hvězdu? Tento zvyk má pravděpodobně původ v dávných dobách, kdy lidé věřili, že hvězdy jsou božské bytosti nebo poslové bohů. Když jedna z nich spadla z nebe, znamenalo to, že je blízko k lidem a může jim splnit jejich touhy. Podle některých pramenů se tento zvyk rozšířil v Evropě ve středověku, kdy lidé věřili, že padající hvězda je duše člověka, která opouští ráj a míří do pekla. Pokud si člověk rychle něco přál, mohl zachránit tu duši a dostat za to odměnu,“ vysvětluje Komárek.

Existují nějaká pravidla nebo podmínky pro přání si při padající hvězdě? Neexistuje žádný oficiální kodex ani návod, jak správně formulovat své přání. Nicméně existuje několik běžných doporučení a pověr, které byste mohli dodržovat, pokud chcete zvýšit svou šanci na úspěch. Například:

  • Přejte si co nejdřív po spatření padající hvězdy. Nenechte ji zmizet z dohledu.
  • Přejte si pouze jednu věc. Nepřehánějte to s požadavky.
  • Neříkejte své přání nikomu. Udržte ho v tajnosti.
  • Vyslovte své přání nahlas nebo ho aspoň promyslete pečlivě. Buďte konkrétní a jasní.
  • Nevymýšlejte si nesmyslná nebo nemožná přání. Buďte realističtí a rozumní.
  • Nepřejte si něco špatného nebo zlého. Buďte dobrosrdeční a ohleduplní.
DŘÍVE JSME PSALI:

Nadpřirozeno a víra v něj: existuje nebo neexistuje?

Nikola Macáková — 01. 10. 2023
Pro mnoho lidí po celém světě zůstává otázka nadpřirozena stále jedním z nejzajímavějších a záhadných témat.

Dodržováním těchto rad si nejen zvýšíte pravděpodobnost, že se vám vaše přání splní, ale také si udržíte pozitivní a optimistický postoj k životu. Přát si při padající hvězdě je totiž nejen zábavná a romantická aktivita, ale také způsob, jak si uvědomit, co je pro vás důležité a co byste chtěli změnit nebo zlepšit. Je to také příležitost poděkovat za to, co už máte, a ocenit krásu a zázraky přírody.

Takže, mám si něco přát?

Ano, proč ne? „Pokud vám padající hvězda přinese radost a naději, pak je to jen dobře. Ale nezapomínejte, že vaše přání se nesplní samo od sebe. Musíte také pracovat na svých cílech, snít své sny a žít svůj život,“ uvádí krátce k tématu on-line magazín zena-in.cz, jenž dodává, že padající hvězda vám může být inspirací a motivací, ale ne osudem a osudovostí. Jste to vy, kdo tvoří svou realitu a svou budoucnost. Ať už si přejete cokoli, věřte v sebe a ve své možnosti. A hlavně, buďte šťastní.

Použité zdroje: zena-in.cz, Petr KomareK – astro (pkomarek.cz), redakční informace, poznatky a zdroje,
(redakční text – D. Bárta)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu