Tajemství pyramid

Publikuje: David Bárta — 24. 12. 2022
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Magazíny » Tajemství pyramid

Jaká jsou skrytá tajemství pyramid? Pojďme se společně ponořit do tajuplných a starověkých záhad dlouholeté historie lidstva.

Účel pyramid

Jaký je hlavní účel pyramid? Podle historiků se jedná převážně o funkci čistě praktickou. Pyramidy sloužily jako hrobky pro faraony. Jakmile faraona zasáhl blesk nemilosrdné smrti, tak mrtvé tělo poté odebrali do pečlivě připravené hrobky.

Jedna z historicky nejatraktivnějších otázek stále bývá, jestli bylo potřeba kvůli tomuto praktickému důvodu postavit takto monumentální a gigantickou stavbu s přesně matematicky definovatelnými a měřitelnými počty?

Na webu Probuďse.cz se ovšem zkoumá hlubší smysl účelu postavení pyramid. Došli k mnoha rozmanitým a prapodivným závěrům. Charakterizující vlastností pro tento web je nedostatečná vědecká doložitelnost, přestože každým dnem dochází k akumulaci novějším a aktuálnějším důkazům, jež potvrzují tyto zdánlivě kontroverzní závěry. Jedním z těchto závěrů je, že v žádné pyramidě na světě žádný faraon pochován nebyl. Údajně se například jihoamerické pyramidy postavili jen proto, aby mohli z jejich vrcholu pozorovat oblohu. Opravdu na tom něco je? Nebo je pravý účel pyramid před námi utajený? Doposud se stále nepodařilo identifikovat veškeré pyramidy, jež jsou podle historiků geograficky všudypřítomné. Jen v Číně je do dnešních dnů odhaleno více jak stovka pyramid. Ovšem nejznámějšími pyramidami na světě jsou pyramidy egyptské. Tyto pyramidy se pyšní svou pestrou, spirituální a nevšední historií, která zaujme dnešního konzumně zaměřeného člověka.

O pyramidách vyšlo nesmírně mnoho publikací. Je to stále nejžhavější téma novodobého lidstva. Dosud vyšlo neskutečné kvantum článků či knih. A stále vycházejí další a další publikace…

Kdo je postavil?

Další velmi zajímavou a záhadnou otázkou je, kdo vlastně tyto pyramidy postavil? Ve veřejném diskurzu dochází k válečným soubojům mezi jednotlivými teoriemi o vzniku pyramid. Tento souboj však podněcuje i fakt, že ve společnosti vládne jistá neschopnost přijmout odlišné verze o vzniku pyramid. Často se odborníci neshodnou na dané teorii a vytvářejí v laikovi očividný “ informativní guláš”.

Mezi nejrozšířenějšími teoriemi na světě spadají dvě základní verze. První verzí je, že pyramidy postavili otroci. Podle webu novinky.cz se na stavbě pyramid podílelo 10 000 dělníků. Jejich denní potravou byl dobytek, který jim byl dovážen z Horního Egypta.

Druhou verzí je, že pyramidy postavili mimozemšťané. Je na opováženou, že i Elon Musk potvrzuje tuto velmi slavnou verzi. Ve svém příspěvku na Twitteru 31. července v pátek sebevědomě oznámil, že mimozemšťané postavili pyramidy. Můžeme to brát jako informativní provokaci? Nebo jako pravdivý fakt? Podle mnohých představuje i Elon Musk zástupce nějaké mimozemské civilizace.

Účinky pyramidy na zdraví člověka

Web geozdravi.cz se usilovně zabývá vlivu architektonických typů staveb na lidské zdraví. V tomto případě přichází s neotřelou teorií. Pyramida údajně pomáhá proti nežádoucím škodlivým vlivům, harmonizuje prostředí, zlepšuje kvalitu spánku, zlepšuje skladování potravin nebo zrychlit proces hojení. V tomto případě se nejedná jen o verze gigantických staveb, ale především se jedná o pyramidy vyráběné ve zmenšené podobě. Tyto zmenšené pyramidy můžete mít doma a nechat je působit na váš organismus.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání