Psí rvačka a význam pojištění odpovědnosti

Publikuje: Tomáš Skolek — 27. 10. 2022
Úvodní stránka » Magazíny » Psí rvačka a význam pojištění odpovědnosti

Rvačka mezi psy je jedním z největších strašáků pejskařů. Každý by měl vědět, jak se v takové situaci zachovat.

Ač se často jedná o stresující situaci, hlavní je zachovat klid a chladnou hlavu. Zároveň se vyplatí vnímat při venčení své okolí – pes, který se chystá na útok, totiž vydává poměrně jasné signály, a je tak možné rvačce předejít. Když vidíte, že na vás nebo vašeho psa cizí pes vrčí, naštvaně štěká, cení zuby nebo se mu ježí chlupy, vyhněte se mu obloukem. Pokud jste na takový manévr příliš blízko, přitáhněte si vlastního psa nakrátko nebo ho přivolejte k noze a stoupněte si mezi něj a agresora chystajícího se na útok. Roztáhněte ruce, vytáhněte ramena a snažte se působit větší. Své psy se raději nesnažte brát do náruče, ty malé můžete raději zkusit postavit někam do výšky: na auto, vyšší zídku, popelnici a podobně. Pokud není šance, abyste psí rvačku odvrátili, raději svého psa pusťte z vodítka – má tak šanci utéct, anebo alespoň lépe manévrovat, navíc se do vodítka nezamotá ani nepřidusí.

Jak utnout psí rvačku?

Je-li agresorem váš pes, je důležité na něj nekřičet. Povely, aby s útokem přestal, pronášejte důrazně, ale rozhodně na něj hystericky nekřičte ani jej nebijte. Tím totiž jeho agresivitu jen přiživíte. „Pokud bojující psi na povely nereagují, zkuste jim přes hlavu hodit mikinu, bundu či deku, aby na sebe neviděli a zklidnili se. Zkušenější pejskaři mohou použít hmat, kdy psa vezmou za zadní nohy nebo slabiny a zvednou ho či jej svalí na bok. Musejí počítat s tím, že se po nich pes může ohnat, takže je lepší si opět třeba bundou chránit ruce,“ radí Jan Moravec, spoluzakladatel společnosti PetExpert, která se specializuje na pojištění domácích mazlíčků a věnuje se také osvětě v péči o zvířecí parťáky. Jsou-li psi pevně zakousnutí do sebe, lze vyzkoušet i krátké přidušení zatáhnutím za obojek anebo psovi strčit prst do konečníku, což je pro něj tak nepříjemné, že velmi pravděpodobně druhého psa pustí.

Majitel agresora hradí zranění. Pomůže pojištění odpovědnosti

Jakmile je po boji, majitelé psů by měli zůstat na místě a zkontrolovat své mazlíčky. I hrůzostrašně působící rvačky mohou skončit bez zranění, přesto je vždy dobré vyměnit si s druhým pejskařem telefonní kontakt pro případné další řešení. Je-li jasné, který pes útok začal, je za jakékoliv zranění oběti odpovědní majitel, dokonce se jedná o přestupek a majitel agresora je povinen zaplatit všechny výlohy spojené s veterinárním ošetřením. Pro takové případy je tedy velmi vhodné mít pro svého psa sjednané pojištění odpovědnosti. „Při řešení pojistné situace, kdy váš pes napadne jiného psa, budete potřebovat několik dokumentů, například uplatnění poškozeného, vyjádření pojištěného, průkazy obou psů s uvedením majitelů nebo doklady k vyčíslení újmy, tedy doklady z veterinární kliniky o nákladech na léčení,“ uvádí Jan Moravec ze společnosti PetExpert, která pojištění odpovědnosti nabízí jako součást úrazového a zdravotního pojištění domácích mazlíčků.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu