Nadčasová elegance versus bezstarostná zábava: pagoda versus party stan

Publikuje: David Bárta — 31. 12. 2023
Zdroj: David Bárta - redakční text
Úvodní stránka » Magazíny » Nadčasová elegance versus bezstarostná zábava: pagoda versus party stan

Na první pohled by se mohlo zdát, že pagoda a party stan mají společného jmenovatele v tom, že oba slouží k oslavám pod otevřeným nebem.

Nicméně, jakmile začnete zkoumat detaily, objevíte, že mezi těmito dvěma konstrukcemi existují markantní rozdíly. „Původně se termínem pagoda označuje buddhistická věžová stavba, která se vyvinula z indické stúpy a je běžná ve východní a jihovýchodní Asii. Co má společného s českými zahradami a světem party stanů? Jedná se právě o jeden z typů stanů, který se skutečně výše zmíněnou asijskou architekturou inspiroval,“ uvádí v úvodu k tématu web specialprima.cz.

Pagoda, vycházející, jak již bylo zmíněno z bohaté asijské tradice, přináší na scénu něco, co nelze přehlédnout – a to nejen díky svému výraznému vzhledu. Jedná se o tradiční, elegantní stavební strukturu, která v sobě nese hluboký historický a kulturní význam. Pagody jsou obvykle postaveny na náboženských místech, jako jsou chrámy či kláštery, a jsou spojeny s klidem a meditací. Jejich architektura je pečlivě promyšlená a často zdobená jemnými řezbami a reliéfy.

Naopak party stan se prezentuje jako moderní a pohodlná volba pro společenské akce. Je navržen s důrazem na praktičnost a flexibilitu. Snadno se skládá a rozebírá, což usnadňuje jeho přepravu a montáž. Party stan není spojen s hlubokými historickými tradicemi, ale s radostí, zábavou a přátelstvím. Jeho design je často minimalistický a jednoduchý, což umožňuje hostům volně vnímat okolní prostředí.

Dalším klíčovým rozdílem je účel. Zatímco pagoda je spíše spojena s klidem a duchovním prostorem, party stan je navržen tak, aby byl místem pro radostná setkání a veselí. Pagoda může být spíše místem pro ceremoniální akce, zatímco party stan se stává kulturním fenoménem na oslavách různých událostí, od svateb po festivaly.

Z materiálového hlediska jsou také odlišné. Pagody jsou často postaveny z tradičních materiálů, jako jsou dřevo nebo kámen, zatímco party stany jsou vyrobeny z moderních, lehkých a odolných materiálů, jako je polyester nebo nylon.

Jaké parametry nabídne pagoda

Pod pagodu se pohodlně vejdou všichni vaši hosté. Nabídne širokou škálu rozměrů podobně jako běžné party stany. Na trhu dnes existují malé modely, ale seženete i velký party stan 6 x 12 m. K nejoblíbenějším typům tak v tomto případě patří konkrétně pagoda 5 x 5 m. Všichni účastníci budou mít zajištěno maximální pohodlí i díky tomu, že lze dovnitř umístit pivní set v příslušném rozměru. Určující je především délka. Nejčastěji mívá pivní set rozměr na délku 200 nebo 220 cm. Vybaven může být i komfortní opěrkou,“ píše dále k tématu web specialprima.cz.

Od tradičních party stanů se pagoda neliší nejen prostorem, který můžete získat, ale ani konstrukčně. Skládá se vždy z kovové konstrukce a opláštění. Také u tohoto typu dnes převládá jednoduchý nůžkový systém nabízející snadnou manipulaci, jednoduchou sestavitelnost a maximální flexibilitu,“ dodává web specialprima.cz.

Obě struktury však sdílí jedno společné – schopnost spojit lidi a vytvořit prostor pro sdílení radosti a společnosti. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete postavit pagodu nebo rozvinout party stan, oba vás vtáhnou do svého jedinečného světa, kde se mísí tradice a moderní doba.

Použité zdroje: specialprima.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text – D. Bárta)

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu