Léčebné a Wellness lázně Sárvár

Publikuje: Kamila Vargová — 18. 07. 2023
Zdroj: Kamila Vargová (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Léčebné a Wellness lázně Sárvár

Pokud stále nevíte, kam vyrazit na letní dovolenou, užijte si dny plné relaxu v malebném maďarském Sárváru.

Tématu se dnes věnovala redaktorka našeho magazínu Kamila Vargová s tím, že v nedalekém Maďarsku se nachází město Sárvár, který se pyšní bohatstvím termálních vod. V článku vás provedeme aktivitami, které v termálním malebném městečku stojí za to vyzkoušet. Tipy na cesty, ubytování a restaurace, prospěšnost termálních vod na lidské zdraví a mnoho dalšího vám přináším v tomto článku.

Bratislavský hrad. Zdroj: Kamila Vargová / UdálostiExtra.cz

Cesta do Sárváru

Z jižních Čech se do krásného města dostanete za cca 5 hodin autem. Pokud se necítíte na zdlouhavé cesty k moři, jejiž součástí je nepohodlná přestávka na spaní na odpočívadlech s hygienicky zaostávajícími toaletami, je pro vás Maďarsko tou pravou destinací. Pokud se v ranních hodinách vydáte na cestu, dopřejte si nezdravě chutnou snídani v McDonald’s, který je v Brně, na dálnici D1, u sjezdu na Bratislavu. Cesta vede také přes Bratislavu, kde můžete navštívit bratislavský hrad s výhledem na celé město. Zaparkovat můžete v placeném garážovém parkovišti, které se nachází u hradu. Tudíž vám taková zastávka skoro neprodlouží cestu, alespoň si protáhnete nohy a pokocháte se výhledem na hlavní město našich slovenských sousedů. Pokud Vás lákají nákupy v obchodním centru, dopřejte si návštěvu obchodního centra Aupark, který se dá svou pestrostí přirovnat k OC Chodov. Parkování v nákupním centru je na 3 hodiny zdarma. Z Bratislavy je to do Sárváru už pouhá hodina a půl cesty. Pocitově si těmito zastávkami zkrátíte nudné sezení v autě.

Ubytování

Ve městě Sárvár se můžete ubytovat v několika krásných hotelech. Doporučuji navštívit hotel Onyx Luxury, který nabízí ubytování v nejrůznějších pokojích. Dle názvu lze soudit, že hotel opravdu nabízí luxus. Některé krásné moderní pokoje jsou obohacené vířivkou, která celý pobyt ještě více zpestří. Parkování je k dispozici přímo u hotelu v ceně pobytu. Pokud si potrpíte na bohatých snídaních, za příplatek si v hotelu zpříjemníte rána snídaňovými švédskými stoly. Bázen s termály je z hotelu v docházkové vzdálenosti, cca 350 metrů. Tudíž se nemusíte omezovat v popíjení míchaných alkoholických drinků kvůli popojíždění autem.

Léčebné a Wellness lázně Sárvár

Užijte si dovolenou plnou odpočinku a zábavy. V areálu se nachází jak bazény s léčivou vodou, tak zážitkové bazény. Můžete se těšit na bazény venkovní i vnitřní. V teplých letních dnech si rozložíte ve velkém areálu deku na stinném místě či si zapůjčíte lehátka. V areálu se také nachází několik restaurací a barů, kde si můžete vychutnat maďarské bezkonkurenční langoše či jiné speciality. Nezapomeňte si pochutnat na míchaných nápojích za příznivé ceny, které vám barmanky namíchají i v nealkoholické variantě.

Relaxační zóna je oddělena od zážitkové zóny s tobogány, tudíž si můžete nerušeně užívat relaxu v horké léčivé vodě. Areál nabízí léčivé bazény s dvěma léčivými prameny, které vyvěrají z hloubky až 2000 metrů. Zásaditá hydrogenuhličitanová léčivá voda je pro vaše tělo vhodná v případě onemocnění páteře a kloubů, uvolňování svalových křečí, revmatismu měkkých tkání, neurologickém onemocnění, onemocnění dýchacího ústrojí a mnoho dalšího.

Pokud jste milovníkem adrenalinu či jedete na dovolenou s dětmi, k dispozici jsou tobogány, které vám dopřejí nezapomenutelné zážitky.

Tipy na restaurace

V Sárváru je spoustu restaurací s místními specialitami i hospodskými klasikami. Doporučuji vám dvě restaurace, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si fotografie s delikatesami a sami se rozhodněte, zda restaurace navštívíte.

Brick Bistro Sárvár. Zdroj: Kamila Vargová / UdálostiExtra.cz

Brick Bistro Sárvár. Zdroj: Kamila Vargová / UdálostiExtra.cz

Bárka Gastro Bistro. Zdroj: Kamila Vargová / UdálostiExtra.cz

Co dělat v okolí

Město se pyšní nejen léčebnými lázněmi, ale také krásnou ulicí s obchůdky, hradem, a rybníky s upraveným okolím vhodné pro romantické procházky. Ve městě můžete nakoupit potraviny v Lidlu a Tescu. U Lidlu nechybí ani obchod Pepco.

Pokud se vydáte na dovolenou do města Sárvár, doufám, že vám zmíněné tipy pomohly v rozhodování a zažijete nádhernou dovolenou plnou relaxu a zábavy.

Koláž fotografií z malebného maďarského Sárváru. Foto/Zdroj: Kamila Vargová / UdálostiExtra.cz

Použité zdroje: sarvarfurdo.hu, osobní poznatky autorky, 
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu