Je většina potravin radioaktivní nebo plná hormonů?

Publikuje: David Bárta — 24. 01. 2023
Zdroj: / Autor: Michal Dužda
Úvodní stránka » Magazíny » Je většina potravin radioaktivní nebo plná hormonů?

Podle všech známých konspiračních teorií existují na světě potraviny, které zabíjejí lidský organismus. Které to jsou?

Web deník.cz informuje své čtenáře o tom, jak některé potraviny postupně vytváří například vysoký krevní tlak. Jak je to vlastně s potravinami? Opravdu je většina potravin radioaktivní nebo plná hormonů? Kdo a proč se snaží zabít několik miliard lidí?

Rok 1950

V roce 1950 se poprvé začalo diskutovat o tom, že potraviny mohou zabíjet lidský organismus. Došlo ke schůzce dvou organizací. Jedna se nazývá organizace pro výživu a zemědělství OSN. A druhá je světová zdravotnická organizace. Podle konspiračních teoretiků prý tady vzniká spiknutí, který má za cíl zlikvidovat několik miliard lidí. A to tím, co každý z nás potřebuje každý den. Prostřednictvím jídla. Jde o satanský skutek! Neboť jde o to, aby se podle všeho snížila populace a zabránilo se přelidnění planety.

Codex Alimentarius

V roce 1963 vzniká tzv. Codex Alimentarius. Což znamená potravinová pravidla. Tato pravidla nemá se zdravím člověka nebo výživou nic společného. Podle konspirací jde o soubor nařízení, která určují výrobcům potravin, jak nás pomalu otrávit. Codex například nařizuje, jaké potraviny mají být ozářený radioaktivitou. Nebo kolika procentům skotu mají být podávány růstové hormony. A všechny potraviny mají být vyráběné velkými korporacemi. Povinně geneticky manipulované.

O co tedy jde?

Codex tedy nařizuje výrobu životu nebezpečných potravin, které sníží populaci. Dělá to stále rafinovanějšími způsoby. Od jedů v 60.letech, přes radiaci, až po genetické modifikace. Má tedy tato teorie praktický reálný základ?

Opravdu nás chtějí otrávit jídlem? Codex Alimentarius podle všech zdrojů opravdu existuje. Ale nemělo by jít o soubor přísných nařízení, ale o soubor doporučení. A každý stát se může rozhodnout jestli se bude podle těchto pokynů řídit. K těmto souborům například přistoupila i Česká republika.

Vznik Kodexu

Myšlenka na vznik podobného kodexu se neobjevila poprvé v historii. Podobná pravidla mělo i Rakousko-Uhersko. Kodex se konkrétně objevil po 2. světové válce, kdy Evropa řešila velmi důležitý problém. Jak nakrmit výživným a levným jídlem miliony uprchlíků a lidí bez domova. Kodex tedy vznikl z přesně opačných důvodů, než jaké uvádí konspirační teorie.

Takže jak to celé je? Je to vše jen mýtus?

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu