Co je airsoft? Uvádíme nejdůležitější informace

KOMERČNÍ ČLÁNEK
Publikuje: David Bárta — 01. 12. 2022
Úvodní stránka » Magazíny » Co je airsoft? Uvádíme nejdůležitější informace

Airsoft a ASG jsou dva zaměnitelné termíny pro sport, ve kterém se používají repliky zbraní. Každým rokem je stále oblíbenější.

Je ideální pro nadšence do zbraní, historie a široce pojatého vojenství. Je také ideální pro lidi, kteří chtějí být fyzicky aktivní, ale preferují pestřejší sporty než monotónní běh nebo zvedání stále stejného závaží v posilovně. A především se díky němu můžete naučit přesně střílet. To vše znamená, že prostředí airsoftových hráčů se neustále rozrůstá. Pro ty z vás, kteří se v airsoftu příliš nevyznáte, jsme připravili krátkého průvodce těmi nejdůležitějšími pravidly a informacemi o tomto sportu.

Airsoftová pravidla hry

V airsoftu jsou nejdůležitější repliky zbraní, které velmi dobře odrážejí vzhled skutečných střelných zbraní. Vyrábějí se v měřítku 1:1 a na jejich výrobu jsou často použity stejné materiály jako u originálů. Díky tomu vypadají repliky velmi realisticky, takže se dobře osvědčí i ​​při historických rekonstrukcích a jsou součástí sbírek milovníků střelných zbraní. Od skutečných zbraní je odlišují vnitřní mechanismy a střelivo používané v replikách. Jedná se o malé, plastové nebo biologicky rozložitelné kuličky. Nemohou nikomu ublížit. Použití repliky je tedy zcela bezpečné a nevyžaduje vůbec žádná oprávnění. Můžete si je dokonce koupit online v obchodech, jako je Gunfire.com. Airsoftové zbraně, jako jsou pistole, pušky a airsoftové brokovnice, jsou nejdůležitějším vybavením na airsoftové střílečky. Ty jsou vedeny podle různých scénářů, ale cíl je vždy stejný – porazit nepřítele. Často napodobují vojenské operace nebo jiné akce vedené jinými uniformovanými a speciálními službami. Můžeme si tedy zahrát na protiteroristickou jednotku, která má za úkol zachraňovat rukojmí, nebo třeba bojovat s Talibanem. Takové potyčky jsou obvykle organizovány v lese nebo v opuštěných skladech/továrnách. Pak mluvíme o CQB střílečkách, tedy těch, které se odehrávají v uzavřených prostorách.

Základní a doplňková výbava

Airsoft je sport, k jehož provozování je nutné konkrétní vybavení. Kromě repliky potřebujeme také střelivo v podobě airsoftových kuliček a ochranné brýle. Certifikovaná ochrana očí je povinná při každé akci a bez řádných ochranných brýlí nás na hřiště nepustí.

Hráči airsoftu využívají i mnoho dodatečných doplňků, které nejsou povinné, ale hra je s nimi pohodlnější a na bojišti toho zvládnete více. Mohou to být různé prvky taktického vybavení, například vesty nebo batohy, do kterých přibalíme příslušenství. Chrániče a rukavice chrání před oděrkami nebo pořezáním, k přepravě zbraní se používají taktické popruhy, kufry a pouzdra. Doplňků, které můžeme použít, je mnohem více a jejich výběr závisí na preferencích každého hráče. S přibývajícími zkušenostmi každý hráč sám zjišťuje, co potřebuje a čeho se může vzdát.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu