Aplikace Patron GO pomůže v boji s inflací

Publikuje: Nikola Macáková — 09. 06. 2022
Úvodní stránka » Magazíny » Aplikace Patron GO pomůže v boji s inflací

Předpovědi ministerstva financí i ČNB predikují zdražování meziročním tempem nejméně o 10 procent.

Narůstající inflace na téměř 15 % a rostoucí ceny energií mohou dopadnout na každého bez ohledu na zaměstnání. Dana (37) z Jihlavy je knihovnice. Ve svém pracovním prostředí je ráda, celý život říká, že nižší plat v knihovně je daň za to, že dělá to, co ji opravdu baví. Více než knižní příběhy miluje jen jednu osobu, tou je dcera Nina. Celková situace byla donedávna udržitelná, nicméně doplatky za plyn, náročnější koníčky dospívající dcery a nechuť zaměstnavatele zareagovat na situaci adekvátním navýšením platu udělaly své. Dana poprvé řeší otázku, zda si bude moci dovolit vyjet se svou dcerou na dovolenou tak jako každý rok.

Matka patnáctileté dcery dospěla do situace, kdy si začala uvědomovat, že rostoucí inflaci pocítí také. Ke konci měsíce nastala poprvé situace, kdy musela odmítnout pozvání svatbu, protože náklady na cestu a dary by byly příliš vysoké. Že její situace není ojedinělá se dozvěděla při cestě na poštu, kdy potkala svou kamarádku ze střední školy. Na novém telefonu jí ukázala pár tipů, jak se těžší době bránit a obstát. Vedle obecných rad typu – zapisuj si výdaje – se také zmínila o pár aplikacích, které jí dopomohly nejenom k novému telefonu.

Strach z neznámého

Dana byla ze začátku nedůvěřivá, ale když se ohlíží zpátky, lituje pouze toho, že kamarádku nepotkala dříve, „Aplikaci Patron GO mi doporučila kamarádka ve frontě na poštu. Nejdříve jsem byla skeptická, ale za vyzkoušení člověk nic nedá. Navíc jsem si myslela, že už takhle žiju velmi úsporně a útratu mám pod kontrolou. Aplikace mi našla čtyři drahé platby a dvě z nich jsem si skrze appku zlevnila. Byla jsem propojená se specialistou, který mi nabídl levnější službu a rovnou mi ji i zařídil. Zlevnila jsem si pojištění na auto a životko. Celkově to za rok dělá 17 800 Kč. S dcerou teď vymýšlíme, kam se o prázdninách spolu podíváme,“ dodává Dana.

Proaktivní boj s inflací

Dopady rozbouřené inflace na Čechy budou letos extrémní. Změna ekonomické situace vyžaduje také změnu ekonomického chování a myšlení. A právě s tím pomáhá aplikace Patron GO, která si vzala za cíl podpořit ekonomické zdraví Čechů. Za dobu své existence se na její funkce začalo spoléhat už přes 38 tisíc uživatelů. Českým domácnostem už tak pomohla uspořit více než 250 mil. Kč. Stala se tak účinným nástrojem proti zhoršující se inflační krizi.

Na míru šitý online servis

Před pár lety jsme si nedokázali představit, že budeme platit svým mobilem a dnes už je to běžné. A stejně tak doba, kdy lidé museli jít za finančním poradcem s každým dotazem, je nenávratně pryč. Online servis dokáže často lépe zanalyzovat, jaký typ služeb je právě pro vaší potřebu ten nejvhodnější. Diskrétně vyhodnotí každou konkrétní situaci a dokáže doporučit vhodné kroky k optimalizaci individuálního stavu financí. Online technologie jsou tu od toho, aby nám pomáhaly a šetřily náš čas. A přesně o to jde aplikaci Patron GO.

Jak na to?

Po instalaci na mobilní telefon (iOS i Android) se naskenují platby a vyjede výpis, za co všechno by se dalo platit méně a kdo nabízí ty nejvýhodnější podmínky. Patron GO žádnou službu neprodává, aplikace zlevňuje. Garantuje, že každý uživatel zaplatí za stejnou službu méně. Za stejné peníze dostane lepší službu. Nebo získá lepší službu, která bude levnější. V případě potřeby bude uživatel propojen se specialistou, který pomůže službu zlevnit přímo v aplikaci. Kdykoliv.

Jestli všechno půjde podle plánu a Dana ušetří peníze navíc, tak s Ninou pojedou na vícero výletů po České republice, nejen na kola do České Kanady, ale i na jižní Moravu. Doufá, že příští rok by mohly jet do zahraničí. Náhodná setkání neexistují, myslí si Dana, která plná vděčnosti sdílí svůj příběh s dalšími lidmi ve frontě na knižní výpůjčky.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu