Zemřela herečka Inna Čurikovová představitelka slavné Marfušky z Mrazíka

Publikuje: Nikola Macáková — 14. 01. 2023
Úvodní stránka » Kokteil » Zemřela herečka Inna Čurikovová představitelka slavné Marfušky z Mrazíka

V sobotu zemřela herečka Inna Čurikovová, Marfuša z filmu Mrazík. Informace přinesla tisková agentura TASS.

Herečka Inna Čurikovová podle ruských médií zemřela v sobotu během dne, pohřeb se pravděpodobně uskuteční 17. ledna. Přesné datum a místo však zatím nejsou známy, uvedl Mark Varšavec, ředitel divadla, kde herečka působila. „Inna Michajlovna zemřela po dlouhé nemoci,“ řekl dle agentury Interfax.

Inna Čurikovová byla dle veřejného zdroje wikipedia sovětská a ruská divadelní a filmová herečka, národní umělkyně Sovětského svazu, držitelka státního vyznamenání Ruska. Nejslavnější filmové role: Marfuška (Mrazík/Морозко), Johanka z Arku (Začátek/Начало), Jakobína von Dutten (Týž Baron Prášil/Тот самый Мюнхгаузен), generálka Jepančina (Idiot/Идиот) a další.

Narodila se 5. října 1943 v baškirském městě Belebej v Sovětském svazu. V roce 1965 absolvovala Divadelní učiliště M. S. Ščepkina a v témž roce byla přijata do souboru moskevského Divadla mladého diváka. V roce 1968 z divadla odešla a působila na volné noze. Od roku 1973 získala angažmá v moskevském Divadle leninského komsomolu (od roku 1990 – divadlo Lenkom),“ uvádí veřejné zdroje.

Za roli Marfuši obdržela od českého velvyslance Jaroslava Bašty stříbrnou Masarykovu medaili.

Dne 14. ledna 2023 Inna Čurikovová zemřela v moskevské státní nemocnici na zástavu srdce.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu