Která herečka je nově zapsána v knize rekordů?

Publikuje: Nikola Macáková — 24. 11. 2022
Zdroj: Petr Mráček / kmagency
Úvodní stránka » Kokteil » Která herečka je nově zapsána v knize rekordů?

Rekord nese název – Divadelní herečka hrající průběžně během jediného roku největší počet hlavních rolí.

Simona Stašová, jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších hereček u nás má na svém kontě jedno velké prvenství, které nemá obdoby u nás, ale při hledání podkladů k rekordu, snad ani ve světě.

Simona Stašová v průběhu jediného roku (2022) odehrála na různých scénách po celé republice hlavní role v 9 různých divadelních představeních, přičemž v době registrace rekordu zkouší hru další, která bude na repertoáru od prosince 2022 a rekordmanka v ní ztvární rovněž hlavní roli Marc-Gilbert Sauvajon: Třináct u stolu (Divadlo Lucie Bílé).

Legendární herečka Simona Stašová zapsána v knize rekordů. Zdroj: Petr Mráček / PR manager, fotograf (publikováno se svolením autora)

Simoně Stašové bylo ve zmíněné divadelní sezóně 67 let a hlavní role ztvárňovala v těchto hrách, odehraných např. na níže uvedených scénách:

  • Tennessee Williams: Skleněný zvěřinec – KC Zahrada (Praha 4)
  • Rodolfo Sonego, Alberto Sordi, Renato Giordano: Vím, že víš, že vím – divadlo ABC
  • Neil Simon: Poslední ze žhavých milenců – Letní scéna Ungelt
  • Eduardo De Filippo: Filumena Marturano – Letní scéna Ungelt
  • Ernest Thompson: Na zlatém jezeře – divadlo ABC
  • Neil Simon: Vězeň na druhé Avenue – Letní scéna Ungelt
  • William Shakespeare: Veselé paničky Windsorské – Praha (Letní shakespearovské slavnosti)
  • Willy Russell: Shirley Valentine – divadlo ABC
  • Neil Simon: Drobečky z perníku – Letní scéna Harfa.

Zajímavostí také je, že v listopadu 2022 hraje z 9 rolí hned 8 a devátou zkouší.

Počin byl do České databanky rekordů Agentury Dobrý den, spravující Muzeum rekordů Pelhřimov, zaevidován 23. listopadu 2022 v rámci tiskové konference pořádané v Divadle Lucie Bílé u příležitosti uvedení hry Třináct u stolu. Předání Certifikátu bylo velkým překvapením nejen pro Simonu Stašovou, ale všechny další herce z komedie Třináct u stolu.

S panem Miroslavem Markem jsme celou dobu o rekordu mlčeli a chtěli jsme Simoně udělat radost. Dle jejich slov se tak stalo. Byla překvapená, dojatá. Simona je úžasný člověk a skvělá herečka. Obdivuji její paměť,“ řekl s úsměvem Petr Mráček, který agenturu Dobrý den oslovil.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu