Hvězdný křest plný optimismu

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 02. 05. 2024
Zdroj: Eva Toulová - Tiskový servis
Úvodní stránka » Kokteil » Hvězdný křest plný optimismu

V pražské kavárně Na Boršově se konal křest té doslova nejoptimističtější knihy vůbec – Kýbl plný optimismu.

Ujít si jej nenechali například Jan Rosák, Uršula Kluková, Eva Toulová a Markéta Harasimová, kteří knihu povídek spisovatele Šimona Pečenky slavnostně pokřtili. Magazín UdálostiExtra.cz o tématu dnes informovala režisérka Eva Toulová, která se slavnostního křtu, jenž byl plný optimismu také zúčastnila.

Knížka „Plný kýbl optimismu“ nabízí 52 krátkých povídek inspirovaných životem. Malá nahlédnutí do každodenních situací očima hypnoterapeuta, umělce a velmi často naivního snílka. V každém příběhu najdete něco k zamyšlení. Zahlédnete malé poučení a nebo také kapku smíchu či možná úsměvu.

„K napsání knížky mě inspiroval americký spisovatel Robert Fulghum a jeho povídky, které mi mnohokrát pomohly najít na dně studny paprsek světla.“ upřesnil Šimon Pečenka, pro kterého byla kniha už jeho druhým literárním počinem. V roce 2020 autor vydal pod stejným nakladatelstvím knihu Telefony z karantény, která vznikla z rozhovorů pro Rádio Krajan z Las Vegas v době covidu.

Na otázku, kde bere autor inspiraci pro svou tvorbu Šimon odpověděl: „Náměty jsem nacházel v běžných situacích dne. Baví mě pozorovat lidi. Užívám si nečekané a někdy nechtěné chvíle. Dokonce i trapasy. Ať už jsou moje nebo cizí. Jindy mě inspirovali i moji klienti na hypnóze nebo třeba diváci v publiku.“ doplnil Šimon, který je v rámci svých profesí mimo jiné i hypnoterapeutem. Jako odborný poradce spolupracoval na připravovaném filmu Láska na zakázku režisérky Evy Toulové, který bude mít v kinech premiéru 6. června. „Šimon je věčný optimista a neustále všem předává dobrou náladu. Pokud bude mít kniha jen setinu z jeho povahy, bude doslova generátorem pozitivní energie.“ zmínila režisérka.

Knížka, je určena pro každého, kdo věří, že všude je možné najít zrnko optimismu a naděje. Určitě by si ji měl přečíst každý, kdo hledá uvolnění, relax a bere život s nadhledem.

mn, red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu