Alphaville: hudební legenda s nekonečným dechem 80. let

VIDEO
Publikuje: David Bárta — 05. 11. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Kokteil » Alphaville: hudební legenda s nekonečným dechem 80. let

Svět hudby 80. let by byl jen poloviční bez jedné z nejvýznačnějších synthpopových skupin té doby – Alphaville.

Tato německá hudební formace vstoupila na scénu v polovině osmdesátých let a dodnes si udržuje věrnou fanouškovskou základnu a vliv na další generace umělců. Dovolte nám vrátit se v čase a podívat se na fascinující historii této legendární skupiny,“ uvádí se na oficiálním webu alphaville.earth.

Vznik Alphaville: počátky a první úspěchy

Alphaville vznikli v Münsteru, Německo, v roce 1982, kdy se tři mladí umělci spojili: Marian Gold (vokály), Bernhard Lloyd (klávesy) a Frank Mertens (klávesy). Jejich jméno, Alphaville, přejali od sci-fi filmu „Alphaville: Město temnoty“ režiséra Jeana-Luca Godarda. Skupina měla od samého začátku ambiciózní vize spojit elektronickou hudbu s hlubokými texty a vytvořit něco unikátního,“ doplňuje oficiální web kapely.

Alphaville založil Marian GoldFrank Mertens, a Bernhard Lloyd. V roce 1984 vydali debutové album Forever Young. Z alba vzešly tři úspěšné singly Big In Japan, Forever Young, a Sounds Like A Melody. Roku 1984 odešel Frank Mertens. Nahradil ho Ricky Echolette. Druhé album Afternoons In Utopia z alba byl velký hit Dance With Me. Dříve se jmenovala Forever Young. O pár měsíců později se přejmenovala na Alphaville,“ uvádí k tématu internetová encyklopedie Wikipedia.

Roku 1984 vydali svůj debutový singl „Big in Japan,“ který se stal okamžitým hitem a vyšplhal se na vrchol žebříčků po celém světě. Tento song byl jen začátkem mnoha hitů, které skupina v průběhu své kariéry vydala. Dalšími populárními písněmi byly „Forever Young,“ „Sounds Like a Melody,“ a „Dance with Me.“

„Forever Young“ – ikona 80. let

Píseň „Forever Young“ se stala hymnou generace a jedním z nejrozpoznatelnějších hitů 80. let. Tato balada kombinovala melancholii s elektronickým zvukem a stala se stálou součástí výbavy na mnoha svatbách a jiných významných událostech. Text písně vyzývá k oslavě mládí a touze po věčné životní radosti, což bylo pro tuto dobu typické.


ALPHAVILLE – „FOREVER YOUNG“ . Zdroj: YouTube.com/Alphaville (official) ©

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alphaville Moonbase (@alphaville.music)

Této písně bylo k dnešnímu dny vytvořeno na desítky, ne-li stovky různých remixů a verzí. Jedná se skutečně o „MEGA“ hit, který v Česku proslavil také zesnulý zpěvák Karel Gott pod českým názvem písně „Být stále mlád…“


Karel Gott – Být stále mlád (oficiální video). Zdroj: YouTube.com/ SUPRAPHON. ©

Další vytvořená a přezpívaná verze hitu FOREVER YOUNG.


Forever Young (Single Edit). Zdroj: YouTube.com/Special D. – téma

Světový hudební hit FOREVER YOUNG byl vytvořen také v unikátní hudební verzi, jenž nese název Forever Young – Reggae 💃Remix 2018´


Alphaville ❤🎶Forever Young ( Reggae 💃Remix 2018 ) 👏DJ JAELSON MIX 💥👊. Zdroj: YouTube.com/DJ JAELSON MIX OFICIAL

Vývoj a obnovená aktivita

Alphaville prodali miliony alb takřka po celém světě a stali se jednou z nejznámějších německých hudebních skupin v historii. Po několika letech ticha, během kterých se členové věnovali sólovým projektům, se skupina v roce 2010 vrátila na scénu s albem „Catching Rays on Giant.“ Jejich zvuk se proměnil, ale stále udržoval věrným fanouškům jejich charakteristický elektronický styl.

Alphaville v současnosti

V roce 2022 vydali Alphaville album „Kaleidoscope,“ které bylo vřele přijato fanoušky i kritiky. Tato skupina je stále aktivní a pravidelně koncertuje po celém světě, přičemž zahrnuje největší hity ze své bohaté diskografie i nový materiál.

Skupina Alphaville si zaslouží uznání za svůj vliv na synthpopovou hudbu a za to, že vytvořila několik nezapomenutelných hitů, které přežily generace. Jejich hudba se stále těší popularitě a neustále připomíná svým posluchačům, že „Forever Young“ je možné zůstat navždy.

Závěrem by bylo dobré zmínit skutečnost, že Alphaville zůstávají jednou z nejpamátnějších hudebních skupin osmdesátých let. Jejich hudba stále nadchává nové a staré generace posluchačů. S nadějí se můžeme těšit na další tvorbu této legendární skupiny a na další nezapomenutelné písně, které nám přinesou.

Použité zdroje: alphaville.earth, Wikipedia (Alphaville), redakční informace a zdroje, YouTube.com,
Překlad: Nikola Macáková, redakce
(redakční text.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu