Zakážou se ve městech elektrokoloběžky, vážně se o tom uvažuje!

Publikuje: Jana Malá — 19. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Zakážou se ve městech elektrokoloběžky, vážně se o tom uvažuje!

Policisté, strážníci městských či obecních policií či dokonce samotní chodci, již mají plné zuby tzv. moderních koloběžkářů.

Především mladí lidé se aktuálně prohánějí na elektrických koloběžkách ulicemi měst. Potíž je ale v tom, že mnoho z nich absolutně nerespektuje nejen platnou vyhlášku o silničním provozu na pozemních komunikacích či platnou právní legislativu – obecně, ale mnoho z nich dokonce, a to výrazně riskuje a ohrožuje chodce nebo i projíždějící řidiče.

Mužům zákona, již došla trpělivost! Policisté a strážníci prakticky denně řeší a musí řešit nějaké přestupky v dopravě, které se týkají právě nezodpovědných mladých lidí / teenagerů, kteří jezdí v ulicích měst na elektrokoloběžkách.

Aktuálně se především pak ve velkých městech policisté setkávají s tím, že tzv. koloběžkáři ohrožují chodce, maminky s kočárky, projíždějící automobily a podobně. Například v hlavním městě namol opilý koloběžkář najel v plné rychlosti do davu lidí. Zasahovat museli policisté i záchranáři. Další narazil v protisměru do osobního vozidla, které poškodil, zároveň se při střetu s vozidlem mladík vážně zranil a skončil rovněž v péči lékařů. Další teenager, kterého muži zákona zadrželi byl pod vlivem drog a rovněž způsobil potíže v dopravě, kdy zdrogovaný na elektrokoloběžce narazil do kočárku s novorozencem. Na západě Čech mladík, který jel na elektrické koloběžce dokonce blokoval projíždějící sanitku.

Bohužel těchto a jim podobným případům začalo výrazně přibývat a padl zde i návrh, aby se tím to začali zabývat i naši zákonodárci, kteří by měli učinit přítrž těmto problémovým „elektro-závodníkům.“ Padly zde návrhy na úplný zákaz jízd elektrických koloběžek ve městech nebo jejich výrazné omezení jízd a podobně.

Aktuálně se spekuluje nad tím, zda by tento návrh měl být pouze regionální nebo celostátní. Rovněž se uvažuje o tom, aby toto bylo řešeno místní úpravou vyhlášky měst samotných a podobně.

Uvidíme k jakému závěru nakonec naši zákonodárci dojdou a zda budou jízdy na těchto elektrických koloběžkách výrazně omezeny.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání