Záchranáři v Moravskoslezském kraji ošetřili za sobotu na stovku úrazů

Publikuje: David Bárta — 17. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Záchranáři v Moravskoslezském kraji ošetřili za sobotu na stovku úrazů

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zaměstnávalo během soboty 16. července velké množství úrazů.

Napříč všemi okresy vyjížděly v uplynulých čtyřiadvaceti hodinách týmy k více než stovce (108) takových případů v Moravskoslezském kraji. Ve třech z nich spěchal kromě pozemních zásahových prostředků na pomoc také ostravský vrtulník letecké záchranné služby. UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Asi čtvrtina případů se odehrála doma…

„Šlo často o prosté pády osob v seniorském věku, a to při běžných činnostech. Kromě toho bylo nutno ošetřit čtyři děti, které si v domácím prostředí přivodily úraz při hře, například pádem na těleso ústředního topení, či ze schodů,“ uvedl Lukáš Humpl.

U většiny případů došlo k poraněním venku – na ulicích, nebo v terénu.

„Přes dvě desítky z nich provázelo zároveň ovlivnění alkoholem. Mezi příčiny patřily v devíti případech nehody cyklistů, úrazy při sportu – fotbalu, bruslení, motokrosu, ale také zranění při práci – s pilou, rozbrušovačkou, sekačkou, popálení při pálení klestí, stejně jako pád z lešení. Záchranáři také ošetřovali pokousání psem. Mezi neobvyklé příčiny patřilo rovněž poranění, kdy ženu zranil padající stánek během veřejné akce,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Sedm osob utrpělo poranění přímo v restauračních zařízeních, dalších jedenáct pak při napadení jinou osobou, i zde často za spolu účasti alkoholu. Posádky však mimo výše uvedené počty vyjížděly také k desítce lidí s prostou intoxikací alkoholem, opakovaně těžkého charakteru,“ doplnil závěrem mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu