Zabil bratra, sestru i otce. Útočník je již ve vazbě, hrozí mu výjimečný trest

Publikuje: Jana Malá — 02. 05. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Zabil bratra, sestru i otce. Útočník je již ve vazbě, hrozí mu výjimečný trest

Kriminalisté v Olomouci zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vražda spáchaný na třech osobách.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informovala krajská policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že na základě získaných poznatků a informací zjistili, že obviněný jednal s rozmyslem a útok na jednotlivé členy rodiny si promyšleně naplánoval. Promyslel způsob provedení činu, včetně místa a doby spáchání, vycházel z denního harmonogramu jednotlivých členů rodiny. Stejně jako to, jaké zbraně použije pro usmrcení obětí. Nejednalo se tedy o spontánní reakci v afektu.

I otrlí kriminalisté byli šokováni intenzitou útoku a brutálním násilím.

„Útok byl chladnokrevný, nelítostný, agresivní a zvlášť surový. K němu použil bojové, vojenské nože s čepelemi o délce cca 20 centimetrů. Motivem činu jsou zřejmě vztahy v rodině,“ upřesnila policejní mluvčí.

„Muž je obviněn z toho, že v pátek 29. dubna 2022 dopoledne muž v rodinném domě v Kostelci na Hané usmrtil nejprve třiadvacetiletého bratra a o něco později jednadvacetiletou sestru. Nejmladší sedmnáctiletou sestru neměl v úmyslu zabít, a proto ji kolem poledne po příchodu ze školy uzamkl na toaletě, aby nemohla přivolat pomoc. Pak čekal, až se z práce vrátí domů sedmapadesátiletý otec. Na něj zaútočil u vchodových dveří. Ten se snažil před útočníkem z domu utéct. Jeho bezvládné tělo našel na ulici před domem náhodný kolemjdoucí, čtrnáctiletý chlapec, který se mu snažil poskytnout první pomoc,“ sdělila Marie Šafářová z krajského ředitelství policie a dodala, že čtrnáctiletý kolemjdoucí na místo okamžitě přivolal zdravotnickou záchrannou službu a policii.

Zbraň, kterou vrah zabíjel. Zdroj: Policie ČR (tiskový servis)

„Policisté krátce po příjezdu pachatele zadrželi v místě bydliště. Na místo okamžitě vyrazili také krajští kriminalisté, kteří začali případ rozplétat. Veřejnosti v souvislosti s touto tragickou událostí nehrozilo žádné nebezpečí,“ doplnila mluvčí krajské policie.

Obviněnému muži aktuálně hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu