V prezidentských volbách bude na výběr z devíti kandidátů

Publikuje: David Bárta — 25. 11. 2022
Zdroj: Klára Dlubalová / MV-ČR (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V prezidentských volbách bude na výběr z devíti kandidátů

Ministerstvo vnitra 25. listopadu zaregistrovalo pro volby prezidenta republiky devět kandidátních listin.

Sedm uchazečů o post prezidenta kandiduje na základě podpisů poslanců či senátorů, dva kandidáti získali dostatečný počet podpisů od občanů. UdýlostiExtra.cz o tom dnes informovala elektronickou poštou v tiskové zprávě mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

Miloš Zeman, prezident České republiky, 11. července 2022. Zdroj: Haim Zach / Government Press Office (CC BY-SA 3.0)

Ministerstvo vnitra rozhodlo o registraci kandidátních listin těchto devíti kandidátů (v abecedním pořadí):

·         Andrej Babiš

·         Jaroslav Bašta

·         Pavel Fischer

·         Marek Hilšer

·         Danuše Nerudová

·         Petr Pavel

·         Denisa Rohanová

·         Josef Středula

·         Tomáš Zima

Zbývajících 13 kandidátních listin, včetně jedné, která byla podána opožděně, Ministerstvo vnitra odmítlo. Mezi nimi jsou i čtyři kandidáti, kteří ke své kandidátce připojili petici s podpisy občanů, nicméně u kterých resort vnitra po kontrole zjistil, že petice neobsahovala dostatečný počet, a to minimálně 50 000 platných podpisů.

Nejpozději 16. prosince Státní volební komise vylosuje čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky jednotlivých kandidátů. Samotné volby prezidenta republiky proběhnou v pátek 13. ledna 2023 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 14. ledna 2023 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Případné druhé kolo voleb se bude konat o 14 dní později,“ doplnila mluvčí resortu vnitra.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu