V Ostravě hořel dům, v péči záchranářů skončilo 23 lidí

Publikuje: Jana Malá — 12. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V Ostravě hořel dům, v péči záchranářů skončilo 23 lidí

Krajští záchranáři, policisté a hasiči museli zasahovat, v sobotu 11. června u nahlášeného požáru domu v Ostravě.

O požáru informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce po deváté hodině pracovalo na místě události celkem pět zdravotnických týmů – čtyři zdravotnické a lékařská posádka rendez-vous, a to spolu s dvěma vozidly dopravní sanitní služby, která si operátoři rovněž vyžádali.

Záchranáři měli v péči celkem třiadvacet osob, jež se v budově nacházely.

Požár v menším bytovém domě v Ostravě, hasiči a zdravotníci zachránili dvě desítky osob. Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje / Tomáš Lach (tiskový servis)

„Patnáct mohlo být po vyšetření ponecháno na místě, dalších osm však muselo být transportováno do zdravotnických zařízení. U většiny z nich se jednalo o lehčí intoxikaci zplodinami hoření, u jednoho pacienta pak o poranění hrudníku, vzniklé při skoku z okna,“ sdělil redakci Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Do ostravské Městské a v jednom případě také Vítkovické nemocnice byly přepraveny tři děti, dvě ženy a tři muži. Všichni byli při vědomí a mimo ohrožení života,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

K požáru se vyjádřil také tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že u požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů s tím, že se jednalo o požár třípodlažního domu, kde začala hořet válenda v obývané sklepní části. Hasiči vyvedli, resp. vynesli ze silně zakouřeného objektu 25 osob, včetně šesti dětí a jednoho imobilního muže, z toho většině (18) předtím nasadili vyváděcí parat masku.

[ngg src=“galleries“ ids=“58″ display=“basic_slideshow“]

Hasiči dostali požár pod kontrolu za 19 minut, za dalších 15 minut ho zcela uhasili. Zraněné, tedy nadýchané osoby, předávali zasahující záchranné službě. „Dům odvětrali přirozeně a přetlakovým ventilátorem. Není vyloučeno, že hořet začalo kvůli nedbalosti osoby v souvislosti s používáním otevřeného ohně,“ upřesnil Petr Kůdela.

„Předběžná škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun,“ doplnil závěrem mluvčí hasičů.

Spolu s hasiči a zdravotníky u požáru zasahovali také policisté, kteří pomáhali s evakuací a transportem osob. Okolnosti vzniku požáru jsou nyní v šetření.

Zdroj/Video: (Tomáš Lach, HZS MSK)

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu