V Novém Městě nad Metují zasahovali hasiči u požáru v místní tiskárně

Publikuje: David Bárta — 11. 10. 2022
Zdroj: Martina Götzová (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » V Novém Městě nad Metují zasahovali hasiči u požáru v místní tiskárně

V úterních ranních hodinách došlo k požáru v areálu tiskárny v Novém Městě nad Metují, v ulici Pod Vinicemi.

O požáru informovala UdálostiExtra.cz krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že hořet začalo v samostatně stojící buňce, která sloužila jako kompresorovna. V její bezprostřední blízkosti byla hala a sklad s papírem, které byly ohroženy případným rozšířením plamenů.

V první chvíli se zachovali ukázkově zaměstnanci firmy, kteří se snažili udržet požár uvnitř buňky pomocí hasicích přístrojů – využili 14 přístrojů a dvě větší lahve naplněné oxidem uhličitým. Tím se podařilo zamezit nekontrolovanému šíření ohně až do příjezdu jednotek hasičů. Ti už pak nasadili na likvidaci vodní proudy a odvětrávali okolní uzavřené prostory pomocí přetlakové ventilace. Požár se mimo kompresorovnu nedostal, halu ani sklad nezasáhl,upřesnila mluvčí hasičů.

Požár v areálu tiskárny se povedlo včas lokalizovat, uchráněna byla hala i sklad. Zdroj: Martina Götzová / HZS Královéhradeckého kraje (tiskový servis)

Místo vzniku požáru ohledal vyšetřovatel hasičů, jako příčina byla stanovena technická závada na elektroinstalaci. „Škoda se podle předběžného odhadu pohybuje kolem jednoho milionu korun, uchráněné hodnoty jsou naopak v řádech milionů korun,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu