Sníh a ledovka na silnicích komplikuje dopravu napříč republikou

AKTUALIZOVÁNO
Publikuje: Nikola Macáková — 12. 12. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Sníh a ledovka na silnicích komplikuje dopravu napříč republikou

Od pondělních brzkých ranních hodin došlo napříč republikou k desítkám dopravních nehod v souvislosti s ledovkou a sněžením.

V mnoha regionech zasahují policisté, hasiči i záchranáři u dopravních nehoda a karambolů, které si vyžádaly nejen hmotné škody na majetku, ale také i zranění osob.

Padá sníh, padá sníh a padat nepřestane… předpověď meteorologů se naplnila a všechny silnice v Pardubickém kraji jsou se sněhovou pokrývkou. Jen za uplynulý víkend jsme zasahovali celkem u 12 dopravních nehod. A v likvidaci dalších nehod pokračujeme od pondělních ranních hodin. Od 0.00 hodin do 9. hodiny ranní už evidujeme dalších 7 nehod a 2 technické pomoci (například kamion blokující silnici). Ve většině případů se jednalo o vyproštění automobilů, která skončila jízdu v příkopu. Uvedla v tiskové zprávě krajská mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Časně ráno vytahovali hasiči z příkopu osobní automobil, který v Koldíně skončil v příkopu. V Oldříši na silnici směrem na Borovou skončil osobní automobil v příkopu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. V Lipovci, nedaleko Podhořan u Ronova, skončilo vozidlo na střeše, a ještě v příkopu. Lehce zraněná osoba byla předána zdravotníkům. Majitel si vytažení a odtažení vozu zajistil sám,“ uvedla Vendula Horáková.

V Heřmanově Městci pomáhaly tři jednotky hasičů řidiči prázdné cisterny od převrácení do příkopu. Na velmi kluzké vozovce to při rozjezdu řidiče s cisternou táhlo do příkopu. Hasiči řidiči pomohli z nesnází.

V Dřítči na Pardubicku se na zasněžené vozovce střetla dvě vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření. Následně bylo vozidlo, které skončilo částečně v příkopu, vytaženo.

V Hrádku na Orlickoústecku jsme vyprošťovali sedmitunový nákladní automobil, který blokoval silnici.

V Šedivci jsme pomáhali řidiči, který s vozem skončil na boku a v příkopu. Při našem příjezdu byl již řidič mimo vozidlo a v péči zdravotníků. Hasiči zajistili místo nehody.

Sníh bude padat dále, při své jízdě buďte opatrní a nemějte těžkou nohu na plynu,“ dodala mluvčí hasičů.

Středočeský kraj; „Hasiči Středočeského kraje do dnešní jedenácté hodiny vyjížděli celkem k sedmnácti dopravním nehodám. Některé si vyžádaly zraněné osoby. U některých museli hasiči osoby vyprosti pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ píší krajští hasiči na Twitteru.

Ústecko; k dopravní nehodě kamionu, který skončil mimo vozovku na boku, vyjela jednotka hasičů ze stanice Chomutov. „Nehoda se stala dne 10. 12. 2022 v 4:49 hod. na silnici I/7 u obce Křimov. Při nehodě došlo ke zranění řidiče kamionu, který skončil v péči zdravotnické záchranné služby,“ uvedli hasiči ústeckého kraje na sociální síti bez další podrobností. Aktuální pondělní situaci v Ústeckém kraji, co se dopravních nehod či hasičských zásahů týká HZS ÚK nezveřejnil.

Morava a Slezsko; „Na Starých Hamrech jsme vyprostili autobus, který skončil zadním kolem v příkopu. Nikomu se nic nestalo,“ uvedla krajští hasiči na sociální síti.

Jižní Morava; „aktuálně zasahujeme na 200. km dálnice D1 směr Praha u nehody 2 nákladních vozů a 1 osobního. Nehoda bez zranění. Průjezdný je ale pouze odstavný pruh! “ uvedli krajští hasiči na Twitteru.

Královéhradecko; „Na 65. km dálnice D11 havaroval ve směru na Prahu ráno osobní automobil, který skončil mimo vozovku převrácený na střeše. Jedna osoba skončila v péči ZZS. Vrátili jsme vůz zpět na kola, místo si převzali policisté,“ píší aktuálně hasiči z královéhradeckého regionu na sociální síti.

Dále krajští hasiči uvedli, že zasahují na 73. km dálnice D11 u Kasalic, kde blokuje pravý jízdní pruh ve směru do Hradce Králové havarovaný kamion. Zajišťujeme únik PHM, nehoda se obešla bez zranění.

Na místo dle informací redakce míří dopravní policisté.

Praha; profesionální hasiče z hlavního města rovněž zaměstnala dopravní nehoda způsobená pravděpodobně ledovkou na vozovce. Informují o ní na Twitteru.

V Přední Kopanině jsme vyprostili vozidlo, které po nehodě sjelo do příkopu,“ píší aktuálně hasiči z hlavního města na sociální síti.

Pražští profesionální hasiči zároveň zveřejnili informace o tom, jak bezvadně funguje nová technologie i modernách chytrých mobilních telefonů.

Citujeme; “Jsi v pohodě?” “…majitel tohoto iPhonu měl těžkou autonehodu a nereaguje na výzvy telefonu…” „Takto jsme na lince 112 slyšeli automatické hlášení z iPhonu,“ uvedli hasiči hlavního města na Twitteru.

Karlovarsko; další nehodu na sociální síti zmiňují profesionální hasiči z Karlovarského kraje.

Jedno osobní auto havarovalo v neděli krátce před druhou hodinou noční na silnici u Staré Vody na Chebsku. Po nehodě zůstal ve vozidle zaklíněný řidič. Vyprostili ho přivolaní hasiči a předali do péče posádce záchranné služby. Na žádost lékaře poté poblíž místa nehody připravili hasiči prostor pro přistání záchranářského vrtulníku. Provoz v místě nehody byl po dobu záchranných prací omezený,“ uvedli hasiči na facebooku.

Aktualizováno

Olomoucko; další aktuální informace se silnic v regionech hlásí hasiči z Olomouckého kraje na facebooku.

Klimatické podmínky v kraji komplikují dopravu na silnicích především na Jesenicku. Jezděte proto opatrně! „Nyní zasahujeme na kraji Šumperka, kde jsme z havarovaného osobního vozu po nárazu do stromu vyprostili řidiče. Předali jsme jej záchranné službě. Probíhá vyšetřování PČR. Zasahovali jsme i u nehody plně naloženého kamionu, který naboural do dopravní značky a stromu. Skončil v příkopu. Ke kolizi došlo poblíž naší stanice, událost se obešla bez zranění. Zajistili jsme místo proti vzniku požáru, odtah zajistí specializovaná firma,“ uvedli hasiči.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu