Sebevrah ve Strakonicích chtěl skočit z mostu, život mu zachránili policisté

Publikuje: David Bárta — 02. 10. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Sebevrah ve Strakonicích chtěl skočit z mostu, život mu zachránili policisté

Na mostě Jana Palacha ve Strakonicích stál rozrušený a opilý muž, který chtěl skokem z mostu do ledové řeky ukončit svůj život.

O případu informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková s tím, že policisté přijali na tísňovou linku 158 oznámení muže, který uvedl, že na mostě Jana Palacha ve Strakonicích stojí muž, je viditelně rozrušený a chce skočit z mostu. Na místo okamžitě vyrazili policisté.

Po příjezdu na místo se zkontaktovali s oznamovatelem a opatrně se přiblížili k muži, který stál za ochranným zábradlím na okraji mostu, nad hladinou řeky Otavy. Jeden z policistů s uplakaným a silně rozrušeným mužem navázal komunikaci a na chvíli odlákal jeho pozornost.  To stačilo druhému kolegovi na to, aby muže chytil pevně za ruku a oděv. Profesionálním zásahem oba policisté sebevraha zpacifikovali, dostali ho do bezpečného prostoru za zábradlí a zachránili mu tak život,“ vysvětlila mluvčí policie.

DŘÍVE JSME PSALI:

David Bárta — 

U muže následně provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,23 promile alkoholu v dechu. Muž (41 let) se policistům svěřil, že má neřešitelné osobní i partnerské problémy, které chtěl vyřešit sebevraždou. Policejní hlídka muže následně předala do lékařské péče,“ doplnila policejní mluvčí.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu