Sázkaři si z pátku třináctého udělali svátek. Očekává se dvojnásobný zájem

Publikuje: Nikola Macáková — 10. 01. 2023
Zdroj: Denisa Cingelová / Brainzone.cz
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Sázkaři si z pátku třináctého udělali svátek. Očekává se dvojnásobný zájem

V posledních letech nebyl mezi Čechy větší zájem o podání tiketu Sportky, jako v pátečním mimořádném losování s datem třináctého.

Ze sázení v pátek třináctého se stává v Česku tradice. Magazín UdálostiExtra o tématu dnes informovala PR manager Denisa Cingelová ze společnosti Brainzone.cz.

Nejinak tomu bude i tento týden. Pátek třináctého má přitom obecně v Česku špatnou pověst. K určitému druhu pověrčivosti se v průzkumu Sazky přiznala skoro polovina Čechů. Seznamu nejobávanějších pověr vévodí přeběhnutí černé kočky přes cestu, které se bojí přes 42 % odpovídajících.

Dalo by se čekat, že respekt z tohoto data bude lidi od sázení spíše odrazovat. Statistiky nám však potvrzují, že lidé chtějí pátek 13. otočit ve štěstí a sázející si z něj udělali doslova svátek. Počet podaných tiketů je pravidelně dvakrát, někdy až třikrát vyšší než v jiné dny,“ popisuje marketingový manažer Martin Babec ze společnosti Sazky a dodává, že velice populární je i samotné číslo 13, které za své oblíbené označuje až pětina sázkařů.

V tento den navíc vyplňují tikety častěji i nepravidelní sázející,“ dodává Martin Babec.

Pátek 13. v Sazce. Zdroj: DENISA CINGELOVÁ/BrainZone

V tento den navíc vyplňují tikety ve větší míře i nepravidelní sázející. „Ti je v drtivé většině případů podávají plné. I to vede k celkovému nárůstu tržeb,“ doplňuje Jonák.

Původ pověr spojených s pátkem třináctého není zcela jasný. Někteří historikové vidí reálný základ v pátku 13. října 1307, kdy začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu.

Tak jako tak, zavřené zřejmě letos zůstanou v pátek třináctého některé lékařské ordinace, lidé se v tento den budou i nadále vyhýbat operacím nebo se snažit nepotkat černou kočku přecházející silnici. Přitom například v pátek 13., konkrétně 13. 9. 2019 šťastný výherce správně tipnul online všech šest čísel ve Sportce a vyhrál krásných 25 601 111 Kč. A o pár měsíců později, v pátek 13. 12. 2019 si sázející z Prahy zajistil 15 489 891 Kč v mezinárodní loterii Eurojackpot. Zkusit, jestli se na vás štěstí usměje, můžete i online.

Hraj s rozumem | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.  

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu