Půldruhá desítka zraněných cyklistů v Moravskoslezském kraji během víkendu

Publikuje: David Bárta — 16. 05. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Půldruhá desítka zraněných cyklistů v Moravskoslezském kraji během víkendu

Záchranáři zasahovali během uplynulého víkendu u množství nejrůznějších úrazů. Ponejvíc zdravotníky zaměstnaly nehody cyklistů.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že kromě zranění vzniklých při práci či sportu, ošetřovali záchranáři také několik motocyklistů, tři jezdce na elektro koloběžkách. Během soboty a neděle to bylo v Moravskoslezském kraji také patnáct cyklistů, osm v sobotu a sedm v neděli.

Kromě již zmiňovaných pádů z jízdních kol na silnicích se jednalo o úrazy vzniklé při nehodách v terénu. „Ve třech případech byli cyklisté zraněni při střetech s motorovými vozidly. Dvě děti, sedm mužů a šest žen utrpělo ponejvíce středně těžká poranění, nejčastěji hlavy a končetin,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Několik osob bylo ošetřeno s podezřením na otřes mozku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli všichni pacienti transportováni do spádových zdravotnických zařízení,“ doplnil v tiskové zprávě mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu