Policejní zásahovka si došlápla na dva dealery drog v Mostě a Ústí nad Labem

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 09. 12. 2022
Zdroj: Václav Krieger / KŘP Ústeckého kraje (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Policejní zásahovka si došlápla na dva dealery drog v Mostě a Ústí nad Labem

Tým kriminalistů zasadil ránu místní drogové scéně. DAMAŠEK, tak se jmenovala policejní akce, na které policisté pracovali několik měsíců.

O policejní akci DAMAŠEK informoval v tiskové zprávě krajský policejní mluvčí  Václav Krieger s tím, že výsledkem bylo zadržení a obvinění dvou Mostečanů ve věku 34 a 45 let ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Kriminalisté pečlivě vyhodnocovali informace ze získaných poznatků a shromažďovali důkazní materiál. O stíhaných věděli, že prodávají zakázané látky na území města Mostu už delší dobu. Zjistili také, že dvojice si má obstarat novou várku pervitinu určenou k další distribuci. K nákupu drogy mělo dojít v sousedním okrese na Teplicku. První prosincový čtvrtek spadla klec. Po úspěšném obchodu policisté ze Zásahové jednotky Ústeckého kraje zadrželi v Bílině staršího z dvojice ve vozidle značky Škoda. Odhalili, že převáží minimálně 56 gramů pervitinu v gumové rukavici. Překvapení čekalo ovšem i na druhého překupníka,“ uvedl krajský policejní mluvčí  Václav Krieger a dodal, že toho zadrželi členové elitního útvaru v Ústí nad Labem krátce po poledni. I ten převážel vozidlem BMW ve stejném obalu více než 50 gramů metamfetaminu. Přestože policistům tvrdil, že mu drogu musel někdo podstrčit, spolu s druhým zadrženým putovali do cely.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nikola Macáková — 

Oba automobily kriminalisté zajistili. „Na základě příkazu provedli ochránci zákona u obviněných domovní prohlídky. U mladšího z dvojice našli doma více než 100 gramů marihuany, která byla určena také k další distribuci,“ upřesnil Václav Krieger z KŘP Ústeckého kraje.

Video z dopadení dealerů drog v Ústeckém kraji

„Vyšetřovatelé odhadují, že toto množství zajištěného pervitinu, by mělo v podsvětí cenu přesahující 120 tisíc korun. Budou-li Mostečané před soudem uznáni vinnými, mohou se do vězení podívat až na pět let,“ doplnil v tiskové zprávě mluvčí policie.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu