Pod stromečkem jen originální zboží, celníci zajistili padělky za 800 tisíc korun

FOTOGALERIE VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 21. 12. 2022
Zdroj: Mgr. David Kubenz / Celní úřad pro Olomoucký kraj (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Pod stromečkem jen originální zboží, celníci zajistili padělky za 800 tisíc korun

Celníci v Olomouckém kraji se v předvánočním období zaměřili na kontroly, které zjistily porušování práv duševního vlastnictví.

V čase hromadného nakupovaní totiž hrozí, že si obdarovaní na Štědrý den rozbalí dárek s padělaným zbožím. O tématu informoval UdálostiExtra.cz mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Nejčastěji se v těchto případech jedná o nelegálně používané ochranné známky, v rámci kterých je na libovolném zboží neoprávněně vyobrazena registrovaná značka. Majitel ochranné známky může požádat Celní správu ČR o její ochranu. Pokud tedy celní správa pojme podezření, že se jedná o nelegální zboží, může jej zajistit,“ vysvětlil Kubenz.

Pozornosti celníků v tomto případě neunikl druhý prosincový týden prodejce na Mohelnicku, který se pokoušel prodávat různé zboží, jenž vykazovalo známky padělku. Jednalo se přitom o světoznámé značky Armani, Chanel, panenky značky L.O.L., nebo hračky od společnosti Hasbro. Celková hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku přesahující 800 tisíc korun.

V případě hraček je padělek často jen těžko rozeznatelný od originálu. Zboží se však liší kvalitou a mnohdy i vyšším množstvím ftalátů a dalších nebezpečných látek, které mohou mít negativní vliv na zdraví dětí,“ vysvětlil David Kubenz z Celní správy.

Od začátku letošního roku se celníkům v Olomouckém kraji podařilo vypátrat padělané zboží, jehož hodnota by v cenách originálních výrobků činila téměř 5 000 000 korun. Zajištěné zboží skončilo ve skladu celního úřadu. Prodejci nyní hrozí za nakládání s padělaným zbožím pokuta až do výše jednoho milionu korun,“ doplnil závěrem v tiskové zprávě mluvčí Celní správy.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu