Osobák na Bruntálsku narazil do sloupu. Pro těžce zraněného řidiče letěl vrtulník

Publikuje: Nikola Macáková — 10. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Osobák na Bruntálsku narazil do sloupu. Pro těžce zraněného řidiče letěl vrtulník

Zdravotníci, hasiči i policisté museli zasahovat u vážné dopravní nehody na Bruntálsku, při které automobil narazil do sloupu.

K nehodě došlo v obci Zátor na Bruntálsku a UdálostiExtra.cz o ní informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Devětačtyřicetiletý muž byl po kolizi při vědomí, utrpěl však mnohočetná vážná poranění.

„Posádky záchranářů jej zajistily krčním límcem a uložily do podtlakové vakuové matrace. Podaly léky tlumící bolest a infuzní roztok. Za stálé monitorace životních funkcí byl pacient následně transportován vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranné služby.

Letečtí záchranáři u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje (tiskový servis)

Spolu se záchranáři u nehody zasahovali také profesionální hasiči, kteří pomáhali zdravotníkům s ošetřením a následným transportem zraněného do záchranářského vrtulníku. Zasahující hasiči zároveň zajistili havarované vozidlo a provedli u něj protipožární opatření. 

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření dopravní policie.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu