Na Opavsku se muž zřítil z výše, utrpěl po pádu vážná poranění

Publikuje: David Bárta — 26. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Opavsku se muž zřítil z výše, utrpěl po pádu vážná poranění

Ve čtvrtek 25. srpna večer museli zasahovat opavští záchranáři u vážně zraněného muže, který se na Opavsku zřítil z výše.

O dramatické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce před devatenáctou hodinou byli operátoři prostřednictvím tísňové linky 155 informováni o události v obci Malé Heraltice. Pomoci vyjely pozemní posádky a následně vzlétl také ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Pětačtyřicetiletý muž pracoval na střeše domu, ve výšce okolo pěti metrů. „Následně byl nalezen ležící na zemi, okolnosti nasvědčovaly pro jeho pád, který ovšem nikdo neviděl,“ sdělil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy, břicha a dolních končetin, příznaky svědčily rovněž pro poranění mozku. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Musel být uveden do umělého spánku, lékař zajistil jeho dýchací cesty intubací a převedl jej na přístrojem řízené dýchání,“ upřesnil mluvčí záchranářů.

„Po dalších nezbytných opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava,“ doplnil závěrem mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu