Na koupališti v Píšti se topil šedesátiletý muž, zasahovat musel záchranářský vrtulník

Publikuje: David Bárta — 27. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na koupališti v Píšti se topil šedesátiletý muž, zasahovat musel záchranářský vrtulník

V neděli 26. června dopoledne museli letečtí záchranáři z Ostravy zasahovat u tonoucí osoby na koupališti v Píšti.

O dramatické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že pro nedostupnost okolních pozemních posádek, které v té době právě zasahovaly u jiných událostí, byl na pomoc vyslán ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Šedesátiletý muž byl po tonutí vytažen na břeh ještě před příletem záchranářů a první pomoc mu začali poskytovat přítomní plavčíci. „U postiženého došlo k selhání dýchání a jeho stav byl život ohrožující. Zasahující lékař mu zajistil dýchací cesty, podal potřebné léky a posádka provedla další nutná opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče,“ sdělil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Poté byl pacient leteckou cestou transportován do zdravotnického zařízení a předán na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu