Na Frýdecko-Místecku skončilo auto po karambolu v korytě potoka, na místě čtyři zranění

Publikuje: Jana Malá — 07. 05. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Frýdecko-Místecku skončilo auto po karambolu v korytě potoka, na místě čtyři zranění

V obci Dolní Lomná na Frýdecko-Místecku skončil osobní automobil po karambolu v korytě vodního toku. Nehoda si vyžádala zranění čtyř lidí.

O nehodě informoval událostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že posádky záchranné služby ošetřovaly čtyři zraněné, kteří v automobilu cestovali.

„Všichni utrpěli lehká nebo středně těžká zranění, ponejvíce v oblasti hlavy, v jednom případě horní končetiny. Byli také promočení a záchranáři se kromě jejich ošetření museli postarat také o zajištění tepelného komfortu pacientů,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.

Hasiči lovili osobní automobil z beskydské řeky Lomné. Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje (tiskový servis)

„Po poskytnutí péče byli všichni přepraveni do třinecké nemocnice a předáni na urgentním příjmu a chirurgické ambulanci,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u nehody zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

„Z řeky Lomňanky, jak ji nazývají místní obyvatelé, vytáhl havarovaný a pořádně mokrý automobil Hyundai silný hasičský automobilový jeřáb z Ostravy-Zábřehu a položil koly na okraj silnice,“ uvedl k nehodě mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Nehoda se stala v pátek před devátou hodinou ranní. 

Hasiči lovili osobní automobil z beskydské řeky Lomné. Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje (tiskový servis)

Při havárii ani během dopoledního vyprošťování automobilovým jeřábem neunikly do řeky žádné provozní kapaliny. „Hasiči však ihned po příjezdu k nehodě položili na hladinu řeky pod místem nehody sorbční hady. To už byli všichni čtyři cestující venku z auta, které mělo ve vodě zcela ponořená kola, ale navíc bylo zezadu pěkně sprchované proudem ledové vody padající z jezu,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu