Na český stavební trh vstupuje rakouský hráč, který lidem ušetří za energie

FOTOGALERIE
Publikuje: Nikola Macáková — 18. 01. 2023
Zdroj: Denisa Cingelová / Brainzone.cz
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na český stavební trh vstupuje rakouský hráč, který lidem ušetří za energie

Přední evropský výrobce kvalitní tepelné a zvukové izolace, společnost Austrotherm GmbH, vstupuje na český trh se stavebními materiály.

Magazín UdálostiExtra o tématu dnes informovala Denisa Cingelová z Brainzone.cz s tím, že značka, která od roku 1953 pomáhá svými výrobky šetřit lidem energie, koupila tuzemského výrobce izolačních materiálů DCD IDEAL. Rakouská skupina Austrotherm tak získala výrobní závody v obci Dynín na Českobudějovicku a ve Slavětíně u Litovle na Olomoucku. Vstup koncernu na český trh znamená především nové investice do výrobních technologií, zaměstnanců, logistiky a nabídku produktového portfolia, které v tuzemsku dosud nebylo.

Získáním DCD IDEAL obsazujeme poslední dosud neobsazenou lokalitu na našich hlavních trzích střední a východní Evropy, čímž posilujeme pozici značky Austrotherm na evropském trhu. Jak DCD IDEAL, tak Austrotherm jsou úspěšné rodinné firmy, které jsou velmi dobře kompatibilní, pokud jde o jejich firemní kulturu,“ komentuje akvizici generální manažer skupiny Austrotherm Klaus Haberfellner, podle kterého tak skupina pokračuje v investicích do výrobní a distribuční sítě svých klíčových produktů z expandovaného polystyrenu a extrudovaného polystyrenu.

Austrotherm se od své konkurence odlišuje šíří produktového portfolia a vysokou kvalitou. Opírá se o sedmdesátiletou zkušenost, vlastní propracovaný výzkum a vývoj inovací a dodržování vysoce nastavených standardů v oblasti jakosti a ochrany životního prostředí. „Zákazník tak může mít pro svůj záměr snížení energetické náročnosti prvotřídní a bezpečné izolační materiály od výrobce, který sám svými inovacemi přispívá k lepšímu životnímu prostředí,“ doplňuje český jednatel společnosti Martin Trešl.

Společnost je mimo jiné držitelem certifikátu, který Rakousko už 30 let uděluje výrobkům obzvláště šetrným k životnímu prostředí. „Každé čtyři roky jsou v rámci certifikace testovány výrobky i z pohledu životního cyklu. Berou se v úvahu dopady na životní prostředí během výroby, používání a likvidace. Zkoumá se i spotřeba surovin, energie, toxicita složek, emise, odpadní voda, hluk, odpad a recyklovatelnost, jakož i balení, distribuce a doprava,“ popisuje Martin Trešl a dodává, že Austrotherm si pro zbytek dekády vytýčil vysoce ambiciózní cíle ve snížení své uhlíkové stopy o celých 30 procent.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nedostatek řemeslníků v Česku: chybí obkladači, pokrývači, svářeči. Na kamnáře se čeká i dva roky

Nikola Macáková — 17. 01. 2023
Nedostatek řemeslníků se v Česku. Před třemi lety jich na pracovním trhu chybělo kolem 300 tisíc, dnes jejich počet překračuje hranici čtyř ...

Skupina Austrotherm je součástí rakouského koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), který sdružuje více významných značek z odvětví výroby stavebních materiálů a stavební chemie (Baumit, Murexin a další). „Do skupiny patří více než 100 firem, zastoupených ve 20 zemích. Jedná se o jednu z největších zcela soukromých skupin vyrábějících stavební materiál v Evropě. Samotný Austrotherm disponuje 26 lokalitami pro výrobu izolačních materiálů ve 12 zemích. Společnost má ústředí v rakouském Wopfingu a výrobní závody v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, České republice, Srbsku, Slovensku, Turecku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku a Chorvatsku,“ doplnila závěrem Denisa Cingelová.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu