MS v Thajském Boxu IFMA Malajsie Kuala Lumpur

Publikuje: Nikola Macáková — 13. 09. 2022
Zdroj: Ladislav Horejš
Úvodní stránka » Zprávy z domova » MS v Thajském Boxu IFMA Malajsie Kuala Lumpur

Na MS vyjelo šest juniorů, nejlepších ve svých kategoriích. UdálostiExtra.cz o tom informovat trenér Leonidas gymu Ladislav Horejš.

Matěj Šimůnek 15 let 54kg Leonidas gym, Martin Nebřenský 14let 57kg Leonidas gym.  Tobiáš Barták 17let 67kg Hanuman gym, Damián Kirschner Como -3 gym, Aneta Kadlecová 17 let 60kg Gladiators gym a Viktorie Jílková 15let 57kg Plzeň.

Dne 10. srpna letošního roku bylo oficiální zahájení MS, kde se představili všechny státy co se účastní, uvedl v úvodu hlavní trenér Leonidas gymu. 

„O den později 11. srpna to vše vypuklo, byl seminář wai kru, kterého se zúčastnil celý tým ČR, po semináři začala soutěž ve wai kru. Přihlášené jsme měli Damiana Kirschnera, Tobiáše Bartáka ve skupině 16-17 a Matěje Šimůnka, Martina Nebřenského ve skupině 14-15 až na místě nám sdělil, že v kategorii muže soutěžit vždy 1 s každého státu. Kluci si tedy losli kámen, nůžky a papír, vyhráli a soutěžili ve wai kru Matěj Šimůnek a Damian Kirschner oba měli v kategorii 10 soutěžících a bodovalo se podobně jako třeba v krasobruslení a do finále se dostali 4 nejlepší z každé kategorie, co si pak dali novou wai kru o medaile. Damian Kirschner se bohužel mezi 4 nejlepší nedostal, ale Matěj Šimůnek  se probojoval a byl první v kategorii a postoupil do finále, které se konalo až 18.8. 2022,“ upřesnil Ladislav Horejš.

Od 12.8. pak začali i zápasy v muaythai celkem na 3 ringách, Matěj Šimůnek se do čtvrtfinále neprobojoval a podlehl na body reprezentantovi z Iráku , který měl ve svých 54kg skoro 190cm . „Matěj se snažil i přes výškovou převahu zasazoval Iráčanovi tvrdé údery, verdikt rozhodčích byl velice těsný a Matěj prohrál o jediný bod. Jelikož Matěj skončil na 9 místě měl možnost se přihlásit do Grand Slam to je jakási skupina B na MS kam se přihlásili všichni, co se nedostali do semifinále. Tím čekala Matěje nová 8 pyramida a jako prvního soupeře mu los určil Čínu Taipei, do kterého se Matěj opřel agresivně hned po gongu a udolal soupeře KO v prvním kole. Do semifinále mu los určil bojovníka z Nového Zélandu. Bohužel tak některé verdikty rozhodčího, který hned od prvního okamžiku k našemu týmu neprojevoval sympatie, Matěje rozhodili z připraveného plánu, který na soupeře fungoval, a když už každý kop na břicho nebo nohu, znamenal odečet bodů, za úder do slabin a ztratil tak body, byl sám podivně počítán po ne příliš čistém úderu soupeře také do slabin. Matěj tak po tomto smolném zápase získal bronz,“ uvedl dála trenér Horejš ze severočeského Dubí.

Martin Nebřenský se do čtvrtfinále probojoval přes Malajce a ve čtvrtfinále se potkal s rusem, toho jsme měli nastudovaného a věděli jsme, že spoustu zápasu ukončuje KO, rus byl proti Martinovi zkušenější, ale Martin vyrovnával svojí bojovností a měli jsme na něj určitou strategii. Bohužel ke konci prvního kola si dobře načasovali otočku na břicho, do které si Martin přímo naskočil a byl rozhodčím odpočítán. Martin skončil tedy pátý a proto jsme ho přihlásili opět do skupiny B. Martinovi určil los opět Malajce a toho Martin porazil na body. V semifinále pak potkal borce ze Spojených Arabských Emirátů, po urputné bitvě Martin prohrává na body a bere bronz.

Tobiáš Barták se musel do čtvrtfinále probojovat přes Vietnamce, kterého porazil na body, ve čtvrtfinále ho pak čekal tvrdý Palestinec, který ovšem dokázal dominovat jen první kolo a od druhého kola přebral otěže Tobiáš a duel vyhrál na body. V semifinále pak čekal na Tobiáše Rus, také jsme ho znali a zkoušeli různé strategie. Bohužel rus vyhrál po těžké bitvě na body a Tobiáš bral bronz.

Damian Kirschner se probojoval až do semifinále přes Malajsijce a přes Iráčana. V semifinále změřil sílu s bojovníkem z Iránu, zápas se vyvíjel dobře a byl pod vedením Damiana, ke konci kola však v klinči Damian chybuje sklání hlavu a inkasuje tvrdé koleno do hlavy a zápas byl ukončen. Damian je naštěstí v pořádku bez zranění a bere bronz.

Aneta Kadlecová měla hned do začátku velice zkušenou soupeřku z Turecka. Věděli jsme, že má dobré ruce i klinč. Aneta dobře poslouchala a zkušenější soupeřku nakonec zdolala na body a postoupila do semifinále, kde ji čekala Ruska. Po tomto boji jsem ji říkal, že bojuje jak Xena ze známého seriálu. Aneta nenechala nic náhodě a do rusky se opřela hned ze začátku zápasu a vyhrála jednoznačně na body. Ve finále se Aneta potkala s Belgičankou, po prohraném prvním kole jsme změnili strategii a chtěli jet jen na dálku. Bohužel jsme prohráli i kolo druhé a věděli jsme, že už se dá vyhrát jen KO. Aneta bojovala co mohla a několikrát zasáhla soupeřku loktem, která pak bruslila po ringu, ale počítání jsme se i tak nedočkali a museli jsme se spokojit se stříbrem což Anetu moc mrzelo.

„Posledním z naší šestice reprezentantů, byla Viktorie Jílková ta šla do prvního zápasu s Malajzankou kterou během asi 1 minuty smetla z ringu a vyhrála tento čtvrtfinálový zápas KO. V semifinale se potkala s velice houževnatou Australankou, která svůj první zápas končila také před limitem,“ vysvětlil Horejš.

„Australanka byla hodně tvrdá zkušená a šla stále v před i když ji Viky zasypala jedním úderem za druhým. A i když byl zápas o srovnání tezsi nez první, vyhrává Viky na body a postupuje do finále, kde ji čeká bojovnice z Thajska. Na Thajku byla jasná strategie zasypat rukama hned zanima low kick a hned do strany a pryč z dosahu jejich tvrdých rund kicků,“ uvedl trenér české reprezentace a dodal, že Viky tímto způsobem vyhrála všechna tři kola a stává se Mistrem Světa!

Po skončení zápasu byla Viky hned kontaktována Dopingovou kontrolou a podrobila se Dopingovému testu.

„Všech 6 našich bojovníků mají z bojů medaile proti nejlepším bojovníkům světa. Finále wai kru pak Matěj vyhrál třetí místo a chybělo mu jen 0,04 bodu a měl by stříbro. Malajsie byla jednou z nejúspěšnějších juniorských výprav, vedená triem, Ladislav Horejš, Martin Vaňka a Lukáš Jílek. Závěr: 5x Bronz, 1x stříbro a 1x zlato,“ doplnil závěrem trenér Horejš.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu