Kroky k omezení nelegální migrace. Programy Ministerstva vnitra ČR podpoří Libanon a Mali

Publikuje: David Bárta — 12. 05. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Kroky k omezení nelegální migrace. Programy Ministerstva vnitra ČR podpoří Libanon a Mali

Česká pomoc zvýší kvalitu pediatrické péče ve zdravotnických centrech v Libanonu nebo posílit ochranu dětských migrantů v Mali.

Podpora jejich integrace v Mali mimo jiné předejte jejich další migraci na Západ. UdálostiExtra.cz o tom informovala mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

„Vláda ČR, ve středu 11. května schválila další pomoc Ministerstva vnitra v rámci programů MEDEVAC a Pomoc na místě. Jde např. o posílení infrastruktury zdravotní péče v Libanonu, který se i v souvislosti s přítomností 855 tisíc uprchlíků potýká s obrovskou ekonomickou krizí,“ upřesnila Klára Dlubalová z ministerstva vnitra.

„Zdravotní a humanitární pomoc Ministerstva vnitra i vlády má tradici, ve které budeme pokračovat. Pomáháme tam, kde je potřeba, protože pomoc přímo na místě je nejúčinnější a nejefektivnější,“ vysvětlil ministr vnitra Vít Rakušan. Z daru 5 mil. Kč bude např. zakoupeno zdravotnické vybavení pro oddělení oftalmologie, ultrazvuky nebo chladničky na vakcíny.

PSALI JSME:
Česko pomáhá Ukrajině i v rámci humanitárních programů MEDEVAC

K podpoře Libanonu Česko využije i program Pomoc na místě. Konkrétně Ministerstvo vnitra podpoří částkou 18 milionů dva projekty mezinárodních nevládních organizací zaměřené na podporu živobytí chudých Libanonců a syrských uprchlíků v Libanonu. Projekty podporující ochranu a reintegraci dětí a mladistvých v Mali podpoří Česko částkou 25 mil. Kč.

„Pomoc je v souladu s prioritami na letošní rok, které v únoru schválila vláda. V souvislosti s ruskou agresí pomáhá Česko oběma programy také Ukrajině,“ doplnila mluvčí resortu vnitra.

MEDEVAC a Pomoc na místě

MEDEVAC je vládní program, koordinovaný resortem vnitra, který poskytuje od roku 1993 pomoc v zemích zasažených válkou, konflikty či přírodními katastrofami přijetím zdravotně zasažených obyvatel na léčení do Česka. Od roku 2013 vysílá Ministerstvo vnitra prostřednictvím programu české lékařské týmy do zahraničí, školí zahraniční zdravotnický personál nebo poskytuje podporu projektům na budování tamější zdravotní infrastruktury.

Hlavním cílem programu Ministerstva vnitra Pomoc na místě je boj proti nelegální migraci, posilování azylových systémů, lepší technické vybavení hranic, ochrana žen a dětí a přímá pomoc uprchlíkům.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu