Dřevěné pelety –⁠ efektivní energetický pomocník

KOMERČNÍ ČLÁNEK
Publikuje: David Bárta — 04. 10. 2023
Zdroj: Lada Bel / Impression Media, s.r.o.
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Dřevěné pelety –⁠ efektivní energetický pomocník

Přeměna odpadu na nové palivo může vypadat trochu jako zázrak. Ale ve skutečnosti je to výsledek technologických inovací a přání chránit naši planetu.

Přečtěte si, co jsou dřevěné pelety a jak přispívají k udržitelné energii.

Seznamte se s peletami

Dřevěné pelety vznikají stlačením dřevní hmoty do drobných válečků bez použití chemických látek či lepidel. Používají se pro automatické kotle, kterým vyhovuje jejich velikost a struktura. Kotle jsou plně samostatné a průběžně si přidávají dřevěné peletky tak, aby ve vašem domě udržely stabilní teplotu přesně podle vašeho přání a nastavení termostatu.

Záruka kvality dřevěných pelet

Nejčastější a nejkvalitnější materiál pro produkci pelet je smrk. Jde o nejběžněji těženou dřevinu v České republice. Zároveň má smrk nejlepší vlastnosti pro výrobu pelet na topení. Disponují vysokou výhřevností a nízkou popelnatostí společně se snadnou stlačitelností. Za smrkem z hlediska jakosti materiálu následuje modřín a pak borovice.

Nejdůležitější je sledovat logo certifikátu ENplus A1 na obalu. I taková drobnost jako jsou pelety má svou mezinárodní normu ISO 17225-2, která kontroluje jejich vlastnosti. Nezáleží na výchozí surovině. Že jste zvolili dobře poznáte, protože certifikované pelety mají dané označení nejvyšší kvality.  Máte jistotu, že se nespékají a je vyloučena tvorba strusky. Hlídá se také množství zbylého popela, výhřevnost a obsah vody.

Ekologické pelety

Válečky o průměru 6 mm a délce až 40 mm drží svůj tvar díky přírodnímu procesu v dřevní hmotě. Nepotřebují žádná chemická aditiva. V průběhu lisování dochází k aktivaci ligninu, který celou hmotu zcelí. Při jejich spalování nedochází ke vzniku škodlivých látek, které znečišťují ovzduší, jako jsou uhlovodíky nebo sloučeniny síry. Jde o uhlíkově neutrální palivo. Když zakoupíte dřevěné pelety na zatápění ve vašem domě, pomáháte zpomalit globální změnu klimatu.

Pohodlí s dřevěnými peletami

S peletami si můžete dopřát komfort ovládání automatického kotle termostatem. Je to podobné jako zatápění elektřinou a plynem. Jen naplnění zásobníku a občasné vysypání popelníku jsou aktivity navíc. Díky vysoké hustotě mají pelety na topení menší objem než špalky, proto potřebujete menší prostory na jejich skladování. Také se vyhnete námaze při sušení dřeva a štípání špalků za každého počasí.

Kde mají certifikované dřevěné pelety?

Chcete se chovat šetrně k naší planetě? Pořiďte si uhlíkově neutrální dřevěné pelety pro vytápění svého domova. V nabídce e-shopu Optimtop.cz naleznete bohatou nabídku různých druhů pevných paliv včetně pelet. Dovezou je uložené v 15 kg pytlích na paletách. Doprava je po celé České republice zdarma až před bránu vašeho domova.

Použité zdroje: Lada Bel, impressionmedia.cz
(komerční sdělení)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu