Dělníka na Frýdecko-Místecku smrtelně zranil lis

Publikuje: Nikola Macáková — 31. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Dělníka na Frýdecko-Místecku smrtelně zranil lis

V jedné z firem v obci Žabeň na Frýdecko-Místecku došlo, ve středu 31. srpna v dopoledních hodinách ke smrtelnému pracovnímu úrazu. 

Na místo tragické události záchranáři okamžitě vyslali pozemní zdravotnickou posádku (RZP) a zároveň pro zraněného dělníka vzlétl také ostravský vrtulník letecké záchranné služby, který se následně vracel na svou domovskou základnu prázdný.

O tragické události aktuálně informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že muž ve věku sedmapadesáti let obsluhoval lis, přičemž byl spolupracovníky nalezen s poraněním hlavy, a to v bezvědomí a bezdeší. Ještě před příjezdem posádek záchranné služby bylo zahájeno poskytování základní první pomoci a nepřímá srdeční masáž.

Zasahující lékař zjistil při prvotním vyšetření vážná poranění hlavy.

„Týmy ihned zahájily rozšířenou resuscitaci, a to za použití přístrojové techniky a léků. Úsilí záchranářů však nevedlo k úspěchu a u pacienta byla na místě konstatována smrt,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o smrtelný pracovní úraz událostí se začala zabývat, dle informací redakce také Policie ČR, zda nedošlo například k nějakému porušení bezpečnosti práce nebo technické závadě na lisu, který sedmapadesátiletý dělník obsluhoval a podobně. 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu